1. 1.
  bu eylemi gerçekleştirdikten sonra hocanın sürekli size sorular sorması,kıllık yapması ve sizinde bunun sonucunda hocaya ayar olmanız. (bkz: dikkat çekmek)
  1 ... balbassar
 2. 2.
  okulda ki ilk yılda yapılması durumunda popüler olmanızı sağlayacak eylemdir...
  1 -1 ... tttddd
 3. 3.
  eger ki uludag universitesi iibf a1 gibi bir amfideyseniz ve en arka sıradaysanız zaten hemen yan tarafta sevgi meydanında oturan bir insandan farkınız yoktur.dersle tek baglantınız aynı çatı altında duruyo olmaktır.gazete okuyarak vakit geçirilebilinecek zamandır.
  ... yildirimbjk
 4. 4.
  (bkz: amfide en arkada kagıt oynamak)
  ... memet
 5. 5.
  bir cok eylemi de beraberinde getiren eylemdir, "kagıt oynamak", "gazete okumak", "dergi okumak", "baska derse calısmak", "uyumak" bunlardan en meshur olanlarıdır
  2 ... dopdop
 6. 6.
  sadece imza atıp derste geyiğine kalan yerden devam etmek isteyen kişi ve grupların tercihi.
  ... doksanüç
 7. 7.
  dersten ırak dergi ve kitap okumak ona keza müzik dinlemekle geçirilebilinecek hoş saatleri simgeler.
  1 ... pafküf
 8. 8.
  zaten manzaralı bir mekanda oturmaktasınızdır.bi de utanmadan derse katılırsınız ve akabinde hem hocayı afallatırsınız *hem sınıftaki tüm kafaların aynı anda merakla arkaya dönmesini keyifle izlersiniz. ** * * *
  ... mualla
 9. 9.
  sınıf tam dolu değilse hoca tarafından ayar verilebilen öğrencidir. field madalyalı lineer cebir dersine gelen matematik profesörü öğrencinin sınıfa gelme nedenini sorgulamış, madem geliyorsan neden arkada oturuyorsun bu bana saygısızlıktır demiş ve akabinde öğrenci ön sıralara geçmek zorunda kalmıştır.
  ... roy mustang
 10. 10.
  genelde siyah uzun palto giyer bu tipler.
  2 ... sobaninyanindayatanevkedisi