bugün

Filmlerde bakilinca bariz Belli olan durumdur.

Mesela onların 90 lar da giyindikleri şeyleri biz 2000 li yılların başında giyip takiyormuşuz teknoloji ve telefonda da öyle.

Mesela onların 80 lerde 90 larda taktiği tasma kolye türkiyede daha yeni moda oldu.
10 değil temizinden 50 yıl gerisindeyiz.
Neye gore kime göre yorumlandığı sorunsalidir. Marlboro sigaraları saman gibi..
Ayrıca senin birinin gotunde görsen iyyy ne kadar eski diyeceğin pantolonu öğretim üyeleri giyiyor, yüksek yöneticileri giyiyor. Senin cebindeki telefondan onlar da hala yok. Arabaları 650bin kmde değişmezler vs.vs. bilmeden konuşma ki arif sansınlar dedirtir.
Kıyafete bakarsan 6 ay gerideyiz. Teknolojiye bakarsan 60 yıl gerideyiz. Akıl sağlığına bakarsan 100 yıl ilerdeyiz.
Adamlar 1900 lerin başında gökdelenler inşaa edip otomobiller ile Fink atarken, istanbul un uzak köylerinde elektrik yoktu.
Bu konu hakkinda yorum yapamam amerikada hiç bulunmadim ancak dogma büyüme new yorklu ve hala orada yașayan kuzenim 100 yıl Otede yașiyoruz dedi.
sadece amerikanın değil dünyanın 10 yıl gerisinden geliyoruz.
10 değil 50 yıl fark var. askeriye normal insanlardan 20 yıl ileride içinde büyüdüm, çipli kimliğe bile 20 yıl önce geçmiştik. amerika en az 50 yıl ileride.
10 olsa iyi.
sümük kadar beynimizle çağlar arası tarih felsefesi yapmayalım aq.
Moda olarak 10 yıl olabilir evet ama bilim olarak 50 yıl geride olduğumuz gerçeği.
10 mu ? Çık yeğenim çık bayağı bir yukarı çık.