bugün

bir tarihi anekdot.
1950 ye mi gidelim?

ya da daha da geriye gidelim aaa o da ne bizim ayaklarını halkımıza yalatan monarşi ingiliz postalı yalamakta.

Beni en çok etkileyen kore ye asker göndereceğimiz açıklandığında

"benim evladımın amerikan çıkarları için savaşmasını istemiyorum" diyen herkesi komunist ilan eden ve bayram edasıyla evlatlarımızı koreye gönderen bir sağ kitlenin olmasıdır.
günümüzde bir solcu edasıyla çarpışırlar abd ile.
(bkz: amerikan siyasetini tutmak biricik yoldur)
siz o zaman missouri zırhlısı olayını bilmiyorsunuz * tek parti döneminde amerikan zırhlısı çoşkuyla karşılandı bu ülkede.

yani türkiye'nin amerikayla müttefikliği resmi olarak olmasa da gayri resmi olarak o tarihte gerçekleşti *

şimdi de sağ goygoyuna devam edin hadi

bu da o dönemin gazete manşeti

görsel

bu da zırhlı için çıkartılan posta pulu

görsel
gençliğinde ülkelerini sömürmeye gelen filolara karşı tepkisini ortaya koymak isteyen gençlere taşlarla, sopalarla, allahuekber nidalarıyla saldırıp akabinde filoyu kıble yapıp namaza duran zihniyetin yaşlılığında mecliste akabe ve siyasal islamcı zihniyetini temsil etmesi tesadüf değildir.
yalnız abd * kürtlere keşke silah ve zırhlı yollamaya devam etse diye el oğuşturan "solcu geçinenler"i de es geçmeyelim.
tek partili döneminde chp si o zamanlar sağ sol ayrımında sol tarafta değildi. çünkü öyle bi ayrım yoktu.

siz diyor dübürüne koduum.

akpli mallığı böyle bi şey çünkü. etiket vuramazsa düşünemiyor kancık beyinli.

ve bunlara laf atınca illa chpli hdpli olmak zorundasın.

beyinleri dar işte.