1. 1.
  güncel tv programları izlendiğinde fena halde göze çarpan gerçektir.

  şöyle ki:
  yetenek sizsiniz i herkes bilir seven var sevmeyen var, acun olduğu için izlemeyen var vs. fakat dün gece bu tür programlarla ilgili uzun araştırmalarımdan sonra anladım ki gerçekten türk milleti oldukça kibar bir millet.

  yarışmaya katılan ilginç, acun un yarışmaya renk kattın diye gönderdiği yarışmacıları hatırlarsınız. bir çoğu kendi eğlencesine bakan genelde pek de yetenekli olmayan arkadaşlardır. ve kendilerine ait gösterilerini tamamladıklarında salondaki öğrenci yani genç ağırlıklı izleyici kitlesinin nasıl tepki verdiğini de hatırlayacaksınız.

  sadece kişinin kendi eğlencesini görüp de alkışlayanlar, tezahürat edenler kısacası yarışmacıyı destekleyici hareketlerde bulunanların oluşturduğu bir ülkede yaşıyoruz. kısacası türk insanı mazlumun yanındadır cümlesini doğrular nitelikte hareketler bunlar.

  dün gece x factor adlı yarışmanın amerika versiyonunu izledim ve yetenek sizsinizin jürisinden, salondaki izleyicisine kadar hepsinin alnından öpesim geldi.

  bunlarla ilgili iki üç örnek vereceğim, i go you go we go durumu kadar ingilizcesi olan herkesin anlayacağı basit bir dil konuşuluyor genelde o yüzden anlaşılır. zaten önemli olan izleyicinin ve jürinin iğrenç tepkileri. aha:

  https://video.uludagsozluk.com/v/amerikan-ların-kaba-olduğu-gerçeği-64855/


  http://www.youtube.com/wa...Hipds&feature=related+
  http://www.youtube.com/wa...xXe-U&feature=related+
  http://www.youtube.com/wa...S1D2Q&feature=related+
  2 ... tuth
 2. 2.
  aşırı rahatlığın ve cehaletin dayanılmaz hafifliğini yaşarlar.
  -1 ... budapest express