1. 163.
  bir tarafta yahudi bankerlerin desteklediği joe biden, diğer tarafta kendi kişisel serveti dışında zenginler tarafından tü kaka ilan edilen ve hali hazırda abd başkanı olan trump.

  trump'ın ilk başkan seçilmesi zaten sürprizdi. hillary clinton'ın başkan olmasını isteyen abd zenginleri ve sosyetesi ağır bi çalım yedi. o seçimde malumunuz hillary'nin sağlığındaki gel-gitler ve trump'ın milliyetçi kozunu oynaması epey işe yaramıştı. evet milliyetçilik akımı işe yaramıştı ama abd dünyanın gök kuşağı. ne kadar yabancı yatırımcı varsa ilk abd'de konuşlanır. küçük ölçekte, orta ölçekte ve büyük ölçekte. bu kadar devşirme zengini olan bir ülkede de bunun bir karşılığı olur elbet.

  oldu da. 80'lik pedofilik bir sapık tarafından ikinci seçimde yıkıldı. ki bu çok nadir görülür. abd'de birinci dönem başkan olan ikinci dönem de seçilir istisnai durumlar hariç. trump, seçimlerde hile var dedi. belki vardır da, bilemiyoruz ama bir şeyden eminiz; trump, abd'li bankerleri çok kızdırdı. rusya ile olan ilişkilerde olsun, orta doğu'da olsun, olur olmaz yaptırım kararları alırken olsun. şu an trump'ın en büyük düşmanı yahudi bankerler, oysa kudüs'ü israil'in başkenti ilan eden abd başkanı da kendisiydi. anlayın yani nasıl bir akrebin kıskacında.

  trump'a, derin abd'nin suikast yapacağı bile söylendi şu birkaç yıl içinde. trump da yahudilerden gelen tehdidin farkındaymıştır muhtemelen ama kısa vadede sorunu çözemeyeceğini de biliyormuştur. günü kurtarmak ve yahudilere iyi görünmek adına bazı adımlar attı zannımca. uzun vadede ise işin önünü alamadı. şu sıralar azli, ya da operasyon söz konusu. bekleyip görelim.
  1 ... pillars of creation
 2. 162.
  ABD

  Washington

  Başkent'de Ulusal Muhafızların sayısı 20.000 çıkarıldı Başkentin her
  noktasında asker var. Tüm kamu binaları asker korumasında.

  81.Hava indirme Tümenine gerekirse Başkent Washington'a
  gitme emri verildi .

  Texas eyalet Başsavcısı Paxton

  Rachel Rodriguez'in ve onun organize ettiği kişiler ile ilgili elimizde
  çok sağlam kanıtlar var. Operasyon genişletiliyor dedi .

  Rachel Rodriguez itiraf etmiş bile .

  https://twitter.com/temmu...tatus/1349441317076611089

  ********************************

  ABD Kongre binasında bugün Trump'ın görevden azledilmesi görüşülecek.

  Ulusal Muhafızlar, herhangi bir tehdite karşı kongre binasında uyuyor:

  https://pbs.twimg.com/med...rnh9GpXcAE5AoS?format=jpg

  https://twitter.com/hasko...tatus/1349358096326524928
  1 ... kurgankt66
 3. 161.
  ronald reagan döneminde amerikan hazine bakanlığında görev yapan
  ünlü ekonomist paul craig roberts gene güzel bir yazı yazmış ...

  bazı bölümleri şöyle ....

  In so many ways Americans are now people without a country.

  In the United States, Canada, Australia, New Zealand, UK, and
  all of Western Europe, telling the truth is being criminalized.
  The result will be the destruction of the truth-teller. This is true
  as well within the universities. Identity politics and Establishment
  agendas rule. If you cross them, you are out.

  Today the United States is not only a threat to its citizens but also
  a threat to the world. The American Establishment’s belief in its
  hegemony makes the United States the greatest threat that the
  world has ever experienced.

  America is in collapse on all fronts—morally, economically, socially,
  politically, and militarily. Every American institution is corrupted.
  America’s collapse will be a large collapse, and it will affect the entire world.

  https://www.paulcraigrobe...ult-on-red-state-america/

  kısaca tek parti döneminin başladığını , doğru söylemenin yasak olduğunu
  amerikanın artık hem kendi vatandaşları hem de dünya için bir tehdit olduğunu
  yazmış .
  1 -1 ... kurgankt66
 4. 160.
  12 Nisan 1861- 12 Nisan 1865 yılları arasında süren Amerika’nın 11 Güney eyaletinin (Scott’s great sneak) bağımsızlığını ilan edip, konfedere devletini kurmasıyla ayrılması olayıdır. Ivır zıvıra girmeden kısaca sebep ve sonuçlarına değineyim. Güney eyaletlerinin amerikanın komple yer altı, yer üstü zenginliklerini karşıladığı, ekonomisini üstlendiği dönemlerde taleplerini karşılayamayan hükümete yaptırıma giden kar etmeyince de savaş açan, hükümetin de olm bak emin misiniz savaş çıkar kardeş kardeşe saplar dediği nitekim olsun be abi yabancıya gitmeyelim şimdilik birbirimize ileride orta doğuya saplarız dediği iç savaş. Amerika hükümeti tarafından askeri ve ekonomik kanatta söz sahibi güneyli kişilere gitmekte özgür oldukları söylenmiş akabinden 1 sene içerisinde kendi paralarını basıp devletini kurmuşlardır bu 11 iskoç yılanı ( güney eyaletleri avrupanın keltleri iskoç, irlanda vb yoğunluklu kolonileştiği için) savaşı abraham lincoln başkanlığında USA kazanmıştır, köleliği kaldırmıştır. O yüzden şimdi 3-5 redneğin durumuna iç savaş demek pek doğru olmaz. Kalkışma diyelim.
  ... gemzuli
 5. 159.
  bir arkadaş uzun uzun bilgilendirmeler yapıyor gece gece, bense başlığı görür görmez ne yazacağımı kafamda kurup bitiyorum, olm, amerika denince bana bi gülme geliyor, nedenini bilmiyorum, evettts.
  ... karamel abla
 6. 158.
  6 ocak 2021'de trump yanlılarının senato binasını basmasıyla oluşan olası senaryolardan biri.

  bana kalırsa amerikan yöneticileri son 20 yıldır içinde bulundukları ağır akıl tutulmasından trump'ın bu saçmalığı yüzünden çıkıp içte ve dışta düzgün politikalar izlemeye başlarlar yoksa bugün olmasa bile iç dinamikleri çeşitli olan bu ülke dağılır. ki bu bizim umrumuzda değil.

  amerika öyle ya da böyle bir toplumsal bölünme yaşıyor. amerikan yöneticileri bu durumun kısa vadede önüne geçebilmek için iran'a baskı yapabilirler. bu baskı muhtemelen iran'ın nükleer programı üzerinden yapılacaktır. diğer yandan bir amerikan iç savaşı senaryosunda dünyada olabilecek şeyler üzerine düşünmemiz gerekiyor. bana kalırsa amerika'nın sarsılması küresel ekonomik çöküntüler ve küçük bölgesel savaşlara neden olacaktır. en önce akla gelenler ise çin-tayvan, k.kore-g.kore, türk-yunan olabilir bunlar. smo- suriye rejimi- ypg, ırak-ıbky, ukrayna-rus ayrılıkçılar gibi dondurulmuş çatışma ortamları alevlenecektir. bu çatışmalar lokal olarak başlasa da bölgesel aktörlerin ittifaklar oluşturması ya da savaşanlara yardımları ile uzun yıllar sürecek çok kutuplu bir yeni bir savaş furyası oluşabilir. avrupa ve abd tarafından karıştırılmış ortadoğu ve afrika ülkelerinde ışid gibi örgütlerin her dini topluluktan çıkmasına sebep olabilir. yani bir afrikalı hristiyan ışid ile karşılaşılabiliriz. özellikle somali ve yemen'de işler iyice karışacaktır. yine amerikan baskısının bir sonucu olarak hala iktidarda olan arap kralları devrilebilir ya da bu arap ülkeleri bölünebilir. tabi bütün bunlar amerikan baskısının tamamen çöktüğü ve amerikalıların kendi kıtalarındaki meselelere öncelik verdiği bir senaryoya göre oluşur. bir de amerika'nın bu savaş ve politik ortamları tamamen domine edemediği lakin buralarda aktif olarak bulunduğu ayrı bir senaryoya kafa yormakta iyi olur. yani tayvan-g.kore ve japonya ile beraber çin-k.kore ikilisine karşı pasifikte operasyonlar yürütülebilirler. çin'in deniz ticaretinin kapatılması için hindistan ile anlaşıp desteklenmesi söz konusu olması durumunda kaşmir bölgesinde yeni çatışma ortamları çıkabilir, çin içerinde bulunan azınlıkların desteklenmesi ile çin'in devasa gücünün bölünmesi sağlanabilir. yani onlarca sernaryo var anlayacağınız. mevzunun ucu o kadar açık ki 100 kişi oturup 100 gün düşünsek bile belki işin içinden çıkamayacağımız yeni bir dünya düzeni oluşabilir.
  1 ... bunlar ateist bunlar zerdust
 7. 157.
  Pek te uzak olmayan savaştır. Yahudiler servetini çine taşıyınca abd yi çorba gibi karıştıracak.
  1 ... abuzer komurcu
 8. 156.
  ABD

  Genelkurmay başkanlığı
  Ordu birliklerine Sivil iradeye ve Anayasaya bağlı olmaları
  yönünde.emir yayınladı .

  Ordu 46.Devlet başkanın Joe Biden olduğunu açıklama gereği
  duyuyor ise o işte sıkıntı vardır. Anayasanın amir hükmü zaten
  bunu söylüyor Ordu'nun bunu tekrar etmesi ve Birliklere anayasaya
  sadakati hatirlatmasi ABD için pek doğal bir durum değil .

  https://twitter.com/temmu...tatus/1349109703666774027

  ABD'de ifade özgürlüğü daha önce hiçbir dönemde görülmeyen
  şekilde saldırı altında olduğunu görüyoruz.

  — ABD Başkanı Trump

  https://twitter.com/hasko...tatus/1349094837727997958
  1 ... kurgankt66
 9. 155.
  ".....Bunlar Dışarıda yaptıklarını şimdi içeride yapıyorlar.
  Venezulla nin,iran'nin paralarına cokmuslerdi ........"

  uzun süredir okuduğum en ilginç gözlemlerden biri....

  hep iddia etmişimdir: dünyasa en feci sömürülen halk amerikan halkıdır..

  amerikan yönetici sınıfı sömürdügü ülkelerde halkı bine böler ya.. daha doğrusu amerika bölmez, ama zaten varolan bölünmelere gaz verir.. şimdi aynı şeyi kendi aşağı sınıflarına yapıyorlar.. amerikan rednecklerini lgbt ile, ırk ile, uyuşturucu ile bölüyorlar... neden? çünkü aşağı sınıftaki fakirlere beş dakikalık düşünme zamanı verirlerse o fakirler nasıl bir kazık yediklerini anlarlar..

  --deliler gibi vergi ödedikleri devletin kendilerine eğitim ve sağlık gibi hiç bir hizmet getirmediğini anlar.
  --ödediği vergilerin çoğunun amerika'nın devasa ordusuna ve dünya çapında giriştiği askeri müdahalelere gittiğini, ama ne ordunun ne de o müdahalelerin kendisine en ufak bir fayda getirmediğini farkeder
  --amerikan devleti bedava eğitim ve sosyal güvenlik sağlamadığı için alt sınıfta doğanların alt sınıfta sıkışıp kaldığını, hayatı boyunca kredi kartı borçlarıyla yaşadığını ve bankalara faiz ödediğini görür..
  --etrafta ne kadar çok evsiz insan olduğu dikkatini çeker..

  o yüzden de amerikan yönetici sınıfları sık sık çorbayı karıştırırlar, amerikan fakirlerini yapay gündemkerin peşinde koştururlar...

  trump'a karşı uyguladıkları taktikler saddama ve kaddafiye karşı uyguladıklarının aynıdır..

  ---önce hedefteki kişinin tekinsiz, güvenilmez, ruh hastası, psikopat, acayip olduğu imajını yaratırlar.. bütün televizyonlar "..there is something wrong with him.." demeye başlar..

  ---imaj saldırısından sonra mali saldırı gelir.. adama peş peşe davalar açılır, hesapları dondurulur, nefes alamaz hale getirilir..

  ---eğer hedef bunlarla da uslanmadıysa ortadan kaldırılır..

  trump zengin adam, ama amerikan elitinin üyesi değil.. amerikan eliti trump'u hiç bir zaman benimsemedi.. turmp onlar için her zaman saddam veya kaddafi'den farksız oldu...

  aynı yolda yürüyen ross perot diye bi adam vardı bi zamanlar. onu da bi inceleyin derim...
  2 -1 ... arbutus unedo
 10. 154.
  trump : bana dünya liderini bağlayın hemen ...

  zaman daralıyor reizz . nasıl iktidarda kalabilirim , bu işin
  sırrı sizde ...
  reizz - bak şimdi , trafoya güzel bir şeyler sok , kedi vs .
  sonra da elektrikleri kes .

  trump - bizde kedi yok , kunduz , rakun olur mu ???

  reizz - olur olur , hem yerli ve milli bir hava verir . sonra
  incil , papaz , haç vs ne bulursan topla . seçimi kazandım
  seçmenleri tebrik ederim , atı alan potomac nehrini geçti dersin .
  ordudan tanıdığın başçavuşlar var mı ???

  trump - buluruz da , ne işe yarayacak ??*

  reizz - şimdi bunları meksikaya , kübaya , hawaiye filipinlere gönder
  oradaki amerikan üslerine iki roket attır , herkes seçimi unutur ...

  trump - bunları düşünemezdim , sağol reizz .
  4 ... kurgankt66