1. 1.
  yeni çıkmış günümüzdeki bazı kezbanlaın uğraşlarıdır.. şimdi burda gerçekleri konuşalım.. bunları özenen kızın mutlaka tumblr hesabı vardır. blogunda mutlaka amerikan stilini ait olan resimleri blogunuza atıyorsunuz. bunda hiçbir sakınca veya herhangi bir kusur yok. gelelim kendisiyle alakası olmayan şeyleri alakası varmış gibi görünmek. işte tüm mesele bu.

  90 yılları yaşamamış birinin retro temalı şeylerle ile ne işe olur ki. yabancı grupların plakları, karavan, yaz zamanı , içkiler (genelde jack daniels), markalı ayakkabılar (vans supra sadece ) diye bayağı örnek verilir.

  işte asıl amacı popi ve cool görünmektir (kezban ve cool ?)

  - belirttiğim örnekleri hiçbirini yaşamamış, içmemiş kullanmamış bir kızın böyle şeylere özenerek çevresine sevilen ve tanındık birey olma aşamasındadır.

  -kezbanın ilginç yaptıkları davranışlar sergiler. mesela yabancı turistin türkçeyi yarım yamalak öğrenmiş gibi konuşurlar. I ları azıcık i gibi okumalarıdır. burdaki amaç "benim anadoluda hiçbir bağım yoktur. batılıyım o yeah" mesajı vermeleridir. dikkat edin o kızların kimliği elinize geçerse doğum tarihine bakmayı unutmayın.

  -aileleri çok az çağdaş gibi (o da kızımız utanmasın diye öyle görünelim o kadar ) gözüksede yinede tam ve özgür bir kızmış gibi görünmeleri çalışan kızlar.

  -gerçek cool erkeklerin ve güzel kızlarla aralarına girip somut kanıt olarak fotoğraf çekilip sosyal ağlara atar.

  -kendi ailelerine asla tanıştırmazlar. yoksa ettiği yalanları bir bir gerçeğe yansımasından korkarlar.
  ... benligine ben katan adam