bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  "700 milyar dolarlık kurtarma paketi Beyaz Saray'da hararetli tartışmalara neden olurken, Amerikan halkı ülkenin onlarca noktasında protesto gösterileri düzenledi.Wall Street olarak da adlandırılan New York Borsası başta olmak üzere Amerika'nın 41 eyaletinde 251 noktada düzenlenen gösterilerle Bush yönetiminin planı geri çekmesi istendi.
  Wall Street'in bulunduğu New York kentinde yapılan eylemlere inşat işçileri, nakliye işçileri, makinistler, öğretmenler ve daha pek çok farklı meslekten çalışanlar katıldı. Yüzlerce kişinin katıldığı gösteride AFL-CIO (Amerikan Emek Konfederasyonu ve Sanayi Örgütleri Kongresi) Ulusal Başkanı John Sweeney, Bush yönetiminin Wall Street'i kurtarmanın yükünü halkın üzerine yıkmak istediğini kaydederken “Biz ödediğimiz vergilerin Main Street'te (Wall Street'e karşı halkı kastetmek için kullanılan bir kelime) yaşayan milyonlarca çalışana yardım için kullanılmasını istiyoruz, ayrıcalıklı ve yüksek ücretli yöneticileri kurtarmak için değil” dedi.

  Birleşik Öğretmen Sendikaları Federasyonu Başkanı Randi Weingarten ise “Ekonomik durumun düzeltilmesi gerektiğini biliyoruz. Fakat biz sağlam bir çözüm istiyoruz, oportünistce bir kurtarma değil” dedi.

  Denver’da sokağa çıkan onlarca gösterici ise “Onları hapse atın kurtarmayın” (Jail them not bail them) diye slogan attılar."

  alıntı: sendika.org

  1980'lerle beraber terkedilen keynesci politikalar ve ardından gelen neoliberal hegemonya sonucu azami boyutlarda büyüyen sermayenin tekrardan vahşi kapitalizme dönmesi Amerikan halkının da tepkisini çekiyor artık. bu da gösteriyor ki yapılacak birşeyler her zaman var insanlık için.
  2 -1 ... demokles
 2. .
  (bkz: marks gorse aglardı)
  ... syme
 3. .
  (bkz: amerikan proleteryası)
  (bkz: amerikan komünist partisi)
  1 ... dragonhead
 4. .
  abd milli takımının aldığı bir galibiyet sonrası yaşanması muhtemel olaydır. umarım magandalar silahla sevinmez.

  (bkz: hadi hakan at şu golü dök bütün türk halını sokağa)
  ... tttddd