bugün

Efsane bir tespittir , hâtta tuşlara vurmaları ayrı ironi.
kalem çiğnemeleri olmazsa olmazlarıdır.
kapşonlu sweatleri ve tek renk tişörtleriyle etrafa korku salarlar...
iki tıkla fbi şifresi kırarlar.
Bir dba olarak götümle güldüğüm hackerlardır. Başlıca komiklikleri ise
Matrix ekranına benzer 3 lü 4 lü sadece kod yazan monitörleri, mouse kullanmadan aralıksız klavye kullanmaları,
Bruteforce, Injection veya ddos gibi basit yöntem ile pentagon'u bile tehdit etmeleri olarak sıralanabilir.
Mausu kullandıklarına henüz kimse şahit olmamıştır. Bütün işlerini klavye kullanarak yaparlar.
Klavyeyi msn de kız soyuyormuş gibi hunharca kullanırlar.
Ben fare olmadan yan sekmeye geçemiyorum, imlecini çarpıya denk getirmek için 5 saniyemi harcıyorum, bu adamlar 2 saniyede fare olmadan olayı bitiriyorlar.
Saniyeler içinde adresinizi, telefonunuzu, okuduğunuz okulu bulabilirler. Bizde bu durum daha farklı tabi, şöyle ki "senin ananı sikerim oç, adres ver lan adres?"
klavyeye iki tıkırdayarak hemen hallediyorum diyebilen hackerlar.
hele ki son sürat giden spor arabanın yolundaki trafik ışıklarını yeşile çevirmeleri var ki, adamı kendinden geçirir.

ajan: yolumdaki tüm ışıkları yaklaştığımda yeşile çevir.
hacker: bir şey unuttun sanırım?
ajan: çevirir misin?
hacker: aferin mayk, şimdi gazla.
olağanüstü durumlarda DEVLETiN ihtiyaç duyduğu illegal işlere bulaşmış bilgisayar dehası hackerLARDIR. kendine has ukelalığıyla görev tevdi etmeye gelen cia ajanlarının sinirlerini altüst eder. ama güvenlik derecesi çok yüksek olduğu için ses edemez kimse.
hacker: hey adamım..senin tüm paranı çekebilir, evindeki tüm cihazları kullanılmaz hale getirebilir..hatta cinsel fantazilerini öğrenebilirim..inan bana tüm bunları 5 dakika içinde gerçekleştirebilirim.
ajan1: mike bırak şunun anasını belleyim.
ajan2: dur jo. biliyorsun onun güvenlik derecesi bizden yüksek!

cidden var mıdır acaba böyle güvenlik dereceleri. sadece filmlerde mi yoksa gerçekten de amerika'da var midır acaba? kim bilir. bence vardır.

bizde de tek bir güvenlik derecesi var..

"allah'a emanet" olun!