bugün

olay vuku bulmuş, koskoca apartman havaya uçmuş, bilmemkaçı kadın ve çocuk bilmemkaç kişi kurtarılmış, sıra bu haltı kimin yediğini araştırmaya gelmiştir. fbi olay yerine gelir, çünkü abd nin jandarması odur, her b.ka atlar. olay polisliktir ve tabi fbi da yapısı gereği olaydan sorumludur. ancak cia dedektifleri, aylardır bu haltı yiyen adamı araştırdığından ve de bu herif amerika'nın 'ulusal' güvenliğini tehdit ettiğinden, cia de işin içindedir. işte tam bu noktada, her zaman belirli bir tartışma içinde olan cia dedektiflerinden mike hammer ile, fbi da çavuşluk yapan john onbaşı, karşı karşıya gelmişlerdir.

+ hey mike adamım, bu olay bizi ilgilendiriyor, siz gidin.
- saçmalama joeeey, bunu yapan adamın peşindeyiz aylardır, işimize karışmayı bırakır mısın. evet olaya ben el koyuyorum, çocuklar! çevirin binanın etrafını.
+ dostum senin derdin ne? sadece ufak bir yangın tamam mı, sizin dediğiniz gibi koskoca amewrica nın ulusal güvenliğini nasıl tehdit edebilir?
- bak joe, bu adam uyuşturucu kaçakçısı ve meksika'dan soktuğu patlayıcıları manhattan'daki önemli binalara yerleştirmiş anlıyor musun.....

diye gider bu. asıl şaşırtıcı olan, sanki bu içine ettiğimin amerika'sında başka şehir mi yoktur ki, ne oluyorsa los angeles, new york ve washinton üçgeninde olmaktadır, ki "la" ile "ny" arası çok uzaktır. * ayrıca, olaydan da anlaşılacağı üzere, uyuşturucu kaçakçısı, rahatlıkla bombacılık yapabilmektedir.