1. 1.
    ingiliz dizileri alır. Amerikan dizileri hep aynı hep mutlu son, mücadele son anda yırtmak, her şeye sıfırdan başlamak falan. ingiliz dizileri öyle değil daha gerçekçi ve şaşırtıcı.
    3 -1 ... strategy
  2. 2.
    enivan iz hiyıh?
    ne kadar ingilizce çalışırsam çalışayım hiç bir zaman öğrenmeyecem hissi veriyor bu ingiliz ağızı. bundan dolayı amerikan dizileri reyizdir.
    1 ... lostonyou
  3. 3.
    Amerikan dizilerine ne dersiniz bilmem ama ingilizler sanat yapıyor.
    3 ... ifeelitcoming
  4. 4.
    iki tane ingiliz dizisi izledim şimdiye kadar ve söylemeliyim ki adamlar cidden anlıyor bu işten.
    (bkz: the it crowd)
    (bkz: black mirror)
    Yalnız şu var ingiliz aksanının mk. Ne biçim konuşuyorlar. Amerikan filmlerini, dizilerini altyazısız bile anlıyorum ama ingiliz ingilizcesi çok zor geliyor. En anlaşılır bulduğum ingilizce ise aslen italyan veya meksikalı vs olan adamların amerikan ingilizcesi. Hint ingilizcesine de youtubedeki ders videoları dolaysıyla sempatim var. Kahverengi derili hintliler olmasa bitirme projemi veremezdim. Çalışkan millet adamlar. Eskiden iğrenirdim adamlardan ama işe yarıyorlar bi şekilde. Zaten hindistan diyince akla iki şey geliyor
    1-bilim adamları ve beyin göçü
    2-bok çukuru kalabalık pis bir ülke.
    1 ... neversurrender
  5. 5.
    üniversitedeyken kızın teki sunum yaparken amerika'dan sonra en iyi ikinci dizi sektörünün türkiye olduğunu söylemişti. ben bunu söylediğinde onun adına çok utanmıştım.

birleşik krallık dizilerine hakaret olan versus.
    3 ... this
  6. 6.
    Gerilim ve aksiyonda amerikan, bilim kurgu ve tarihi dönemde ingiliz.
    Komedide her ikisi, dramda hiçbiri. Teşekkürler.
    11 ... essy
  7. 7.
    bilim kurgu'da ingiliz diyen bi daha petulsatur rolativitat, sitar track, liarfly, eks fayls falan fişmekan lafı açmasın lütfen.

hayır sorsak quartermass nedir nigal kneale kimdir diye yüzümüze bön bön bakacak arkadaşlar, burda ingiliz ve amerikan medyası üzerine atıp tutuyo yeaaüf.

ama en iyi tv bilim kurgusu Welt am Draht ile sevgili döşlandımızda yapılmıştır. über alles inşallah.
    -1 ... klaus kinski
  8. 8.
    abd dizileri tabi ki..

moonlighting favorim..

not: evet duygusalım.
    -3 ... sansyoklan
  9. 9.
    Bbc tek basina siker atar.
    2 -1 ... ruut altmis alti
  10. 10.
    peaky blinders diger dizilere bin basar.
    -1 ... tufeyli