bugün

yolda yürürken kırtasiyenin camında gördüğüm "8 gb'lık taşınabilir bellek 10 tl" yazısı ilgimi çekti zira benim de taşınabilir belleğe ihtiyacım vardı. sadece ihtiyacım olduğu için alayım bari dedim, aldım. eve gittiğimde üzerinde 8 gb yazan toshiba marka taşıyıcı belleğimin kutusunu parçalayıp kendisini bilgisyarıma takıştırdım. bilgisyar taşıyıcı belleğimi 4 gb olmakla suçluyordu. yanılıyor olamazdı.

ertesi gün 10 liraya almış olduğum taşıyı belleği aldığım yere geri götürdüm. kızgındım. yine orda duran benim yaşlarımdaki o arkadaşa;
"dostum bunu burdan aldım ama bak, 8 gblık bir taşıyıcı bellekten 10 tl olması beklenmez, 8 gblık bir taşıyıcı bellekten 8 gblık bir taşıyıcı bellek olması beklenir." dedim. "bu 4 gb."

karşıdaki zekice gülümsedi;
"sakin ol dostum. lanet olası çekik gözlü japonları sevmem, madem 8 gblık taşıyıcı belleğin 8 gblık bir taşıyıcı bellek değil, ver değiştireyim" dedi.

o taşıyıcı belleğimi yenisiyle değiştirirken ben de sakinleşmiş ve gülümseyerek "japonların canı cehenneme dostum." diye ekledim.

taşıyıcı belleğimi yenisiyle değiştirmenin verdiği mutluluğun yüzümde yarattığı tebessümle dükkandan çıkarken arkamdan "japonların canı cehenneme dostum, japonların canı cehenneme" diye tekrarlıyordu.