bugün

gercekten saf insanlardir boyle dusunenler. amerikalilarin cok orjinal fikirleri vardir. ilk gorunuste aptal gibi gorunselerde akilli insanlardir. ama kurnaz degillerdir.
en azından amerikalıların aptal olduklarını anlıcak kadar zeki aptallardır.
''bilgiyi sklememek'' gibi birşey olamayacağından dolayı hepsi aptaldır. ayrıca ''amerikalı'' yoktur. amerikan vatandaşı olan ingiliz, fransız, alman, ispanyol, italyan, vs. vardır.
(bkz: amerikalı olmayı meziyet sanmak)
türk erkeklerinin abazanlığıyla karşılaştıracak kadar düşmemiş insanlardır.

edit: hiçbirşeyi sallamayan amerikalılar hiçbirşeyden haberdar yaşadıkça nasıl akıllı oldukları savunulabilir ki....
(bkz: bi kendini akıllı sanan yazarlar)
şu şekilde anlaşılmalıdır:

'ortalama amerikalı' aptaldır.

yönetim kademesindekiler (bürokratlar), Think-Tank kuruluşlarında görev alanlar, hiç kuşkusuz en üst seviyede zekidirler.
(bkz: sözlükteki amerikalılar)*. *.
önce amerikalı diye bir şeyin olmadıgını kabullenip ondan sonra yorum yapmak gerekir.

amerika çok uluslu bir devlettir. adından da anlaşılacagı gibi "amerika birleşik devletleri" dir..bünyesinde italyanları, ingilizleri (anglo-sakson), ispanyolları(koyusundan hemde), fransızları, afro-amerikanları, güney amerikalıları, almanları, çinlileri, japonları ve bir sürü ıvır zıvır kültürün, örfün adetin bir potada eritilip harmanlanmasıyla oluştugu için amerikalılar aptaldır demek yanlış bir önerme olacaktır. dogrusu dünya aptaldır en zeki türklerdir olması gerekir.
(bkz: kime göre neye göre)
biraz daha hakkında entry girilirse deli ile kuyunun olayına dönecek benden söylemesi..
fazla yoruma gerek yok
(bkz: (vid #4687))
fidel castro nun şarkıcı olduğunu sananları aptal sanan kişilerdir.

bütün hepsi bu başlık altında toplanması gereken kişilerdir.
(bkz: amerikalılar)

örnek mi istiyorsunuz?

cümledeki amerikalılar için: (bkz: george w bush)
cümledeki aptallar için için: (bkz: amerikan halkı)
bu$h gibi, amerika'da bile bazı çevreler tarafından açıkça salak olarak nitelendirilen bir salağa, aptala, milyonlarca oy verebilecek ve bu kişiyi başkan yapabilecek aptal halka aptal diyenlerin, * * * aptal(!) olmasıdır.

(bkz: gurur duyarak diyorum ki ben aptalım)

(bkz: çaylar soğudu hocam sana zahmet)

böyle bozuk kültürlü, ilaç bağımlısı, gırtlağına kadar imkana boğulmuş ve vahşi kapitalist bir ülkenin insanları aptal olmayacak da onlara aptal diyenler mi aptal olacak?

aziz nesin'in sözünü de hatırlatmakta önem var: türk halkının %60'ı aptaldır.
bu sayının daha fazla olduğunu iddia etmekle birlikte, akp'yi bu güçte başa getiren iyi niyetli ve pembe gözlüklü halk da oldukça zekidir.(!)
amerika'lilarin aptal ya da cok akilli olmasi genlerinden ya da beslenme aliskanliklarindan degildir. sulak topraklarda yetismis olmalari ve iyi oksisen soluyarak beyinlerinin cok calismasi da hic degildir.
nedir?...
amerika sistemini kurmustur. bu sistem akillisini ya da aptalini kendince yonetir zaten.
amerika'nin bu sistemi kurmasi icin yillarca ic savaslar, salgin hastaliklar, binbir cesit badireler sonucunda kurmustur;
yani;
"hadi biz cok akilliyiz, sistemimizi kuralim" dememislerdir. sabrederek en onemlisi "vay avrupalilar bizden cok akilli kotune koyam bu kitanin" diye sizlanmak yerine bayraklarina ve aile baglarina sahip cikarak bu refah seviyesine cikmislardir.
turkiye ise genc bir cumhuriyettir. ulkesine sahip cikan kesim tarafindan refah seviyesine cikarilacaktir elbet. turkiye'nin sadece zamana ihtiyaci vardir. duse kalka, acilar cekerek yurumeyi ogrenecektir. ayni amerika gibi. sadece biraz zaman.
amerika ile turkiye'yi kiyaslamak basli basina bir aptalliktir zaten.
asil konumuza gelince;
amerika'da yasayanlar bilir, uc turlu insan vardir amerika"da;
beyaz amerikali'lar,
afrika kokenli zenciler,
meksikali'lar.
zenciler zencidir,
diger butun yabancilar meksikalidir.
lokanta da garsonun bile size bakis acisi belli dir.
beyaz amerika'lilar hawaii style t shirtleri ile tipik obezler dir. amerika'yi amerika gibi yasayan insanlardir. zenciler ve meksikalilar herkesin malumudur.
amerika'lilar akilli adamlardir. kapitalizmin pohpohlamasi ile gelismis beyinlere sahip cikarak "beyin gocu"nu her zaman savunmuslardir.
gelismis ve egitilmis beyinlerimize sahip cikmadigimiz icin gelismekte ve geri kalmis bir ulke olarak aptal oldugumuz dogrudur.
ama;
millet olarak amerika'lilarin turklerden ve diger ulkelerden pek bir farklari yoktur. fazlasi vardir eksigi yoktur.
balık baştan kokarmış. aslında bush un ne kadar aptal olduğunu bugüne kadar yaptıklarından biliyoruz. ayrıca bir insanın allah a kafa tutması için aptalın en önde gideni olması gerekir. ama tabi bunun amerika nın kendisiyle bir ilgisi yok. yani koskoca millet. aptalı da var zekisi de. aynı türkler gibi..
(bkz: green card için entry giren yazarlar)
(bkz: TÜRKLER SEViŞKENDiR DiYEN SEViŞKENDiR)
amerikalıların aptal oldugunu sanan aptalları, aptal sanan aptallar diye devam edebilecek görecelik.
amerikalılara kolaycı bir tutumla aptal demek elbette yine amerikalının işine yaramaktadır. "biz aptalız boşverin bizi" mottosu beyinlere yerleştiği vakit amerikanın atı(ve ekürisi ingiltere) dilediği gibi koşmaya devam edecektir.

lakin aptal olmasalar da gerçekten inanılmaz derecede manipüle edilmiş bir halk amerikalılar diye düşünüyorum. zira az önce çok sevdiğim bir sanatçı olan paul mccartney'nin freedom adlı şarkısını youtube'da izliyordum. o an düşünmeye çalıştım. bir amerikalıyım, birileri gelip uçaklarla benim en önemli ticaret merkezimi vuruyor. ölenler, yaralılar, maddi zarar bir yana esasen sembolik olarak çöküyorum. bunun üzerine düşündüğüm şey "birileri"nin ta bilmemkaç kilometre öteden gelip de benim özgürlüğümü elimden alacakları mı olur. gerçekten islamcı terör gruplarının bir şekilde amerikan hükümetini devirip de totaliter bir yönetim kurmaya gücü yetebilir mi? elbette yetemez. o halde ortada aptallıktan daha vahim bir durum vardır. aptal adam "yahu arap bunlar, leş gibi de kokuyolar zaten" der geçer.
amerikalıların türkiye cumhuriyeti başındakileri aptal yerine koyarak aptal olmadıklarını mı ispatladılar yoksa amerikalılar, bu başdakiler zaten aptal oldukları için, pasif kalsak yeterli mi dediler? ya da onlar da bizler de zaten aptal mıyız?
türlü ihtimaller söz konusuyken, aptal olduklarını düşünenlere aptal demek ne kadar aptalca olur bilemiyorum.

(bkz: kim olduğu meçhul aptallar)
amerikalıların aptal olduğunu sanan aplları aptal sanan aptallar diye gider bu. *
güçlü olanın götünü yalamaktan öte hiçbir boka yaramayacak yetersiz gerzeklerden daha akıllı davranışlar sergileyecek güruhtur aksine.
amerika ozentisi,greencard alma budalasi,beyni amerikalilar gibi double hamburgerlesmis kisilerin soylemi.
hayır amerıkalılar aptal degıllerdır,aptallastırılıp uyutulmuslardır.polıtık endoktrınasyon kurbanıdırlar.aslında zeki insandırlar ama egitim sisteminin getirdigi sonuc sadece belli bir zumrenin bi seyleri bilmesine sebebiyet vermişlertir.% 3'ü coook akıllıdır,% 7'si onlar gibi olmaya çalısır,% 90'ı da zaten memnundur hayatından.bişeler ögrenmek için kasmazlar,baskan yardımcılarının isimlerini bile.
güncel Önemli Başlıklar