1. 1.
  doğrusun hacı.

  ama senin kadar da süzme salak değiller allahın amerikalıkarı. onların da var bir sürü milli günü
  4 -2 ... lazkartal
 2. 2.
  doğru, bunu ben sosyete kadinlarala gördüm, çok iyi.insallah birgun bir sosyete kizla evlenbilirim Allahim.
  ... altaykazak
 3. 3.
  https://www.alaturkaonline.com/amerika-ozel-gunler/

  rabbim kimseyi zekasız bırakmasın. ulan hiç birisini bilmiyorsan her 3 hollywood filminin 2 sinde mutlaka adı sanı geçen 4 temmuzları var adamların.
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  amerikalılar sanılanın aksine zekidir. şöyle ki zeki kısım bizim bildiğimiz akşama kadar hamburgerle beslenip pick-up a binen göbekli olanlar değildir.

  zeki kısım think-tank diye tabir edilen ülke yönetimine kimlerin geleceği ve nasıl bir politika izleneceğini belirleyen yüksek iq lu ve iyi eğitimlii elitist kesimdir. genelde perde arkasında kalırlar.
  2 -1 ... flat head
 5. 5.
  kurtuluş savaşı sadece biz "kemalist"lerin değil bu ülkenin milli bayramıdır. sadece ülkemizde değil dünyanın bir çok ülkesinde ders olarak okutulmaktadır. he diyorsanız bizi ilgilendirmiyor bizim bayramımız değil o ayrı. ancak sonra gelip burada biz çok milliyiz hatta en milli biziz bayrak vatan millet edebiyatı parçalamayın..

  linke tıklamaya bile üşeniyor adamlar. sadece 4 temmuz değil

  president's day
  memorial day
  veteran's day

  gibi ülkelerinin kazandığı başarıları kutluyor adamlar. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. tabi buradaki amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. bizim kurtuluş savaşımızın anlam ve önemi tüm bu günlerin hepsinden daha anlamlı ama içinde yavşaklık olmayanlara tabi..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  amerika´nin "kaymak" tabakası, çok iyi eğitim almış vizyon sahibi adamlardır.
  1 ... paganviodio
 7. 7.
  19 mayıs, emperyalizme karşı milli kalkışmanın başladığı gündür. vatanın gençliğe teslim edilmesini ifade eder. hani şimdilerde abd fetöye darbe yaptırdı deme cesaretini dahi kendinizde bulamıyorsunuz ya, sebebi 19 mayıs bayramını anlamamanızdan kaynaklıdır. anlasaydınız fetö abd piçidir, darbede abd kaynaklıdır derdiniz.

  23 nisan, ulusal egemenlik bayramıdır. iktidarın sikimsonik bir aileye, babadan oğula geçen erk sahiplerine değil, bizzat sahibine, yani millete teslim edildiği günün bayramıdır. öylesine içten ve sevgi dolu bayramdır ki; insanın her zaman masum olduğu " çocuklukla " ifade edilir.
  6 yaşıdaki bebe evlenebilir diyen sürü bu bayramı anlayamaz.

  30 ağustos nihai zafer bayramıdır. düşün ki; artık vatanı için ölecek insanların son çırpınışı. kaybederlerse yok olacakları, kazanırlarsa bir vatan kazanacakları savaş.
  " tek dişi kalmış emperyalizm canavarının " sikip atıldığı gün. varsa dünyada başka bir ulusun böyle bir
  zaferi, diz vurup selamlamayan namerttir. 30 ağustos emperyalizme karşı dünya halklarının verdiği ilk savaşın ilk zaferidir. bu ulusumuzun sonsuza kadar taşıyacağı bir onur tacıdır.

  29 ekim devletin idaresinin cumhuriyet olmasıdır. bunu da anlatırsam seni tam mal yerine koymuş olurum. yarım kal kudur.

  not: çaktın mı köfteyi dingil.
  2 -1 ... eratosthenes
 8. 8.
  cunku adamlarin emperyalizme karsi bir savaslari olmadi. hatta direkt olarak gidip kizilderilileri katlederek kurduklari bolgesel yonetimlerin birbiriyle ic savas halindeyken Abraham lincoln birliginde Amerika birlesik devletleri olarak tek devlet olmasiyla bayrak altinda birlesmislerdir. yaniliyor olabilirim, 4 temmuz da bagimsizlik bildirgesinin imzalandigi tarihtir.

  Bizim milli bayramlarimizsa teknsavastan ortaya cikmadi. hepsinin farkli bir manasi var.

  23 Nisan, ilk TBMM'nin kurulusu, daha kurtulus savasi olmadi.
  19 mayis, milli mucadelenin ilk adimi olarak Ataturkun samsuna gitmesi
  30 Agustos Zafer bayrami, baskomutanlik meydan muharebesinin kazanilmasi.
  29 ekim, Turkiye Cumhuriyetinin kurulusu.

  iclerinden savas ile baglantili tek bayram 30 Agustostur. ha sen bunlari bilmiyor musun? sorsalar Türküm dersin gururlanarak. bunlar Türk Milletinin milli bayramlaridir, kemalistlerin degil. silkik.
  2 -1 ... kerberos34
 9. 9.
  beyni olmadan fikri olan çomarları kudurtan olaydır. insan geri zekalı olmaya görsün ne diyelim.

  ülkenin kurtuluşunun kademeleri var. öyle 1 ayda kazanılan bir savaş değil bu. anlam ve önemi diğer milletlerin kazandıklarından çok daha fazla. çünkü bu kadar yokluk içerisinde böylesine büyük bir başarı kazanan başka bir devlet yok. sizin gibi hain nankörler ne kadar küçültmeye çalışırsa çalışsın elin yunanı ingilizi bile saygı duyuyor bu günlere. onların namusu, ahlakı bile sizlerden fazla yani. 19 mayısta mücadele başlatılıyor. 23 nisan zaten bambaşka bir şey "ulusal egemenlik ve çocuk bayramı" adı ile kutlanıyor. ve sadece bu ülkenin çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına ithaf edilmiş. sizin gibi mallar bile televizyon izliyordur o tarihte açın bakın dünyanın her yerinden çocuklar ülkemize geliyor mu gelmiyor mu etkinlikler için. 30 ağustos ise gene bambaşka bir hikayesi olan gündür. 29 ekim ise "cumhuriyet" bayramıdır. salağa laf anlatmaya çalışıyoruz işte bizim en büyük hatamız bu. içinde nankörlük olana ne anlatırsan anlat fayda etmiyor.

  savaşı mustafa kemal tek başına kazandı diyen kimse yok. ancak sizin gibi angutların ağzından çıkıyor bu kelimeler sonra bunu sanki atatürkçülüğü benimsemiş insanlar söylüyormuş gibi gelip götünüzü yırtıyorsunuz. diyorum ya beyniniz yok ama fikriniz var boşuna demiyoruz bunu.
  5 -1 ... mel mel bakan gibson