1. 1.
  aptallık değil zihin tembelliğidir. amerikada para kazanmak son bir kaç yıla kadar nefes almak kadar kolaydı. dolayısıyla insanlar kurnazlık, iş bilircilik vs gibi konularda kendilerini geliştirememişlerdir. aynı şey kıta avrupasında ve iskandinavyada da vardır. bununla birlikte amerika'da sex de çok kolay ulaşılabilen bir aktivite. öyle insanları kandırmaya falan da gerek yok.
  ülkemizde kültür nerden geliyor. aman üniversiteyi kazanayım, iyi bir işim olsun, çok para kazanayım kombinasyonlu düşünce yapısından. öss edebiyat soruları arasında "vadideki zambak romanının yazarı kimdir?" muhtemel sorusu olmasa kitap açıp öğrenir miydik bunu.
  bence zekanın en büyük göstergesi espri kabiliyetidir. orta yaş ve üzeri amerikalılarda bu çok gelişmiş. sorduğunuz soruya umulmadık cevaplar alırsınız. bruce wills misin be abi dedirtirler adama?
  2 -1 ... rakamsal
 2. 2.
  öncelikle:

  (bkz: abd ye amerika demek)

  sonra :

  hayatında abd'de hiç bulunmamış, bu ülke hakkındaki fikirlerini seyrettiği dizilerden ya da youtube videolarından devşiren ve büyük bir ihtimalle de abdli birisiyle hiç tanışma fırsatı bulamamış bünyeler tarafından ortaya konulduğunda gülünüp geçilmesi gereken ve gerçek sanılan tespittir.

  unutmayın ki toplumları tanımada bu derece yüzeysel davrandıktan sonra türkleri deveye binen bir kavim sanan insanlara kızma hakkınız elinizden alınır.
  1 -1 ... levine
 3. 3.
  millet olarak kendimizi çok zeki * olarak görmemizin ürünü bir söz...
  ... liric
 4. 4.
  aslında Türklerin de en az Amerikalılar kadar aptal olduklarının gerçeğinin gizlenmesinden başka bir şey değildir.
  örneğin türkiyede de hala bir cümleyi okuyamayan 15 milyon insan vardır Amerika nüfusuna vurulduğunda bizimkisinin daha fazla olduğu aşikardır.
  bizde de Amerika'yla Avusturalya'yı haritada gösteremeyecek milyonlarca insan bulunabilir.
  ayrıca amerika'lılar kendi ülkeri dışında gelişem olaylara ilgisizlerdir. bu aptal olduklarını göstermez.
  ... karadavut
 5. 5.
  video ile desteklenen gerçek.
  1 ... lasting light
 6. 6.
  (bkz: dünyayı amerika yönetiyor gerçeği)
  ... sin las brujas escoba xxd
 7. 7.
  bana kalırsa abd de burger king, mc donalds vb. gibi fast food mağazalarının çok olmasından kaynaklanıyor olabalir. şimdi diyeceksiniz ki bizde de yok mu burger king? haklısınız var ama...
  aması var işte. bizim ülkemizin gelir düzeyinin düşük olması ve insanları fast food u abd deki insanlar kadar sevmemesi bir neden. sadece fast food yönünden bakmamak gerekir. örneğin ülkemizin kurucusu olan mustafa kemal ve silah arkadaşlarının zeki oluşu, hatta daha öncesine gidersek orta asya daki atalarımızın savaşlarda gösterdiği çeviklik ve zekilik... bunların hepsi bir nedendir değerli uludağ sözlük yazarları. genlerimiz aynıdır. bu benim görüşümdür.
  ... cameronphillips
 8. 8.
  dünya üzerinde etkili bir güç olmalarına rağmen,
  halkın çoğu kesimi bilgi olarak, eksiklik içindedir..
  mesela amerika'dan tatil için türkiye'ye gelenler içinden,
  türkiye'nin haritadaki yerini bilmeyenler ya da mustafa kemal'i hiç duymamış olanlar var..
  amerika'ya gidenleri bırak, gitmek istemeyen sor bizim gençlere zehir gibi tarihini anlatır..
  çoğu dünya ülkeleri hakkında detaylı bilgiye, politik ve siyasi bilgilere sahip değildir..
  ... nothingbutthetruth
 9. 9.
  çoğunun değil hepsinin aptal olduğu gerçeğidir. bir hayal dünyasında kafalarına göre yaşıyorlar. evet.
  1 ... oytunkaran
 10. 10.
  yav sen gidip sokaktan geçen adama genel kültür sorusu sorarsan tabi çakozlar,Türkiyede farklı sanki adama başkenti soruyorlar istanbul diyor,cumhurbaşkanı diyorlar bülent arınç diyor,senin orda baz alacağın adamlar yale mezunu,berkeley mezunu adamlar olmalıdır.haa o kadar cahil oldukları için mi bilim,sanat,teknoloji,spor ve şu an sayamadığım bir çok branşta Türkiyenin ve avrupanın önündeler?o yüzden mi süper güçler? eleştirmeden önce bir kez daha düşünülmesi gerek.
  1 -1 ... crassus