1. 1.
    günün birinde evlenip çocuk sahibi olursm tutacağım mürebiyedir.

çocuğum amerikan adetlerine ve kültürüne göre büyüsün.
    ... sanfransiscodaki boynuzlu
  2. 2.
    beyaz amerikalı nüfusu içinde ki çocuk bakıcısı -mürebbiye olarak çalışacak insan sayısı çok az ve sayıya oranla maaşları çok pahalı.

pek çoğu da iyi üniversiteler yada sıra dışı kolej mezunu . beyaz- anglo-sakson kültürü ile çocuk yetiştirme olayı deniyor buna .temeli ingiltere 'ye dayanıyor.
    yani çocuğunuz gerçek amerikan ,beyaz,anglo-sakson kültürü ile büyüyor.
    bu çocuk bakıcılarının fiyatları (maaş -saat -günlük) dudak uçurtacak derecede pahalı.

bu da onları çok aranan ve bulunmaz yapıyor .
    aslında çocuk bakıcısı ve mürebbiye -dadı olayını da ayırmak gerekir .
    mürebbiye çocuğunuzun her şeyi ile uğraşan hatta eğitiminde ve toplum yaşamı deneyiminde ,görgü kurallarında ebeveyne bile müdahale eden bir konumdadır.
    fiyatları /maaş 15-25 bin dolar arasındadır. bu mürebbiyeler ülkenin en iyi giyim mağazalarından giyinir en iyi restoranlarında ki pasını çoğu zaman ebeveyn öder yemek yer. takı ve mücevher olayına girmiyorum bile. uçakta business class ve limuzin servisi kullanırlar. (bilhassa çocukla seyahatlerinde)
    iş görüşmelerinde ise bu çalışanı siz değil o sizi seçer.

abd'de iyi bir ana okulun fiyatını bilseniz dudaklarınız uçuklar. sıra dışı bir ana okulu fiyatı 20 bin dolar. ve bunun içinde iyi bir yerde oturmanız iyi bir işe sahip olmanız bile yetmez okulun sizi seçmesi gerekir.

ve çocuğunuz bu eğitim sonrası iyi bir koleje (lise) ve harvard'a girer. abd iş ve siyasi hayatında rol alır.
    aslında konuyu geniş almadım uzun olur.

ha san fransiskoboynuzlusu arkadaşın çocuğun da san salvadorlu bakıcı düşer .
    çocuk önce bloklardan birinde erkete sonra torbacı olur eğer biraz zeki ise caddelerden birinin mafya şefi olarak yaşam tam atılır. belki de ms-13 eyalet şefi bile olur.

wire adlı bir usa dizisi var çok sezonlu izlemenizi isterim.abd'de ki rezil yaşamın gerçeğini en iyi anlatan dizidir. külttür.
    1 ... baris hemen simdi
  3. 3.
    20 bin usd anaokulu için para mı la? ben çocuğum için yılda 1 milyonu gözden çıkarttım.

onun hayatı önemli. her yıl 1 milyonu ömrümün sonuna kadar veririm çocuğum için.
    ... sanfransiscodaki boynuzlu
  4. 4.
    yetiştirdiği çocuk bilingual olacaktır.
    2 ... corbadaksinekkanadi