bugün

Rivayete göre kızılderililerin yaptığı aktivite. Yürüyüşe çıkan bir grup kızıl yanlışlıkla bering boğazını geçince amerika'ya gitmişler. Böyleyken böyle. * *
bir rivayete göre amerikalıların ya da diğer bir deyişle kızılderililerin türk olduğu teorisinin aşamalarından biridir. rivayete göre türk kavimleri henüz karalar ayrılmadan önce yani muhtemelen kuzey kutbunun oralarda bol miktarda buz varken akşamları mehtabı seyrederek karşıya amerika ya yürümüşlerdir. ben bu rivayeti benimsedim galiba. yok yok mantıklı değil gibi.
gerçekleşmesi imkansız olaydır. atlas okyanusunda portekiz ve amerika arasına köprü yapılırsa o zaman gerçekleşebilir.
kıtalar, pangea düzenindeyken yapılması mümkün olan eylemdir. an itibariyle mümkün değildir. denemeyiniz.
güney ve kuzey amerika kıtasındaki bazı devletlerin vatandaşları yapabilir.
nihat doğan'ın "bilseydik arabayla gelirdik" sözünü akıllara getirir.
davut güloğlu'nun gerçekleştirebileceği durumdur. şöyle ki ;
görsel
bunu yapan kişi mars'a da uçakla gitmeyi deneyebilir

(bkz: bering boğazını yüzerek geçmek)
hz. isa'dan beklenen davranıştır.
(bkz: ben ossurarak uzaya bile giderim)
rüyada ölmeye delalettir.
Meksika'da çok normal karşılanan durum.

Biz meksikalılar size götümüzle gülüyoruz. *
kanada veya meksika'da iseniz o kadar da imkansız değildir.
ayakkabılarınıza yazık edersiniz. yırtılır, altı delinir. efendi gibi uçağa binin.
kacakcilik ve pasaport mafyasi tarafindan mumkundur tek sorun kamyon kasasinin arkasindan indiginizde şilede bulursunuz kendinizi.
nerden?
en yakın mesafede 3 mil kadar mı ne deniz var. yüzülerek gidilir. donmak, balıklara yem olmak ve giren kramp sonucu boğulmak muhtemel bir durumdur. ve bildiğimi göre bir grup kızıl da bu 3 millik boşluğu kayık ile geçmişlerdir. kıtalar ayrılmadan önce insan yaşamı yoktu.

edit : ayrıca o kızıllar amerikan çöllerinde kızıllaşmış beyaz asyalılardır.