1. .
  son günlerde açılılım diye diye hükümetin yaptığı şey aslında tamamen hukuka, yasalara aykırı şekilde, "dağdan ben geldim eeee!, süpriz." diyen her pkk'lıya ve her gelene sınır kapılarını coşkulu kutlamalarla açmak, yalandan ifade almalarla serbest bırakmak girişimlerini hepimiz endişeyle takip ediyoruz. hemen akla şu soru geliyor. acaba pkk bitecek mi ?

  oysa sadece pkk'nın yaptığı sınırlarını değiştirmek ve bu süreçte demokrasi kisvesiyle sadece türkiye sınırları içerisinde daha etkin olmak istemesidir. dolayısıyla pkk'nın biteciğini sanmak abesle iştigaldir. bu açılımın amacı zaten amerikanın ıraktan ve dolayısıyla kuzey ıraktan çekilmesiyle oluşacak boşluğu hangi otorite ile dolduracak olmasında yatıyor. biliniyor ki pkk'nın etkin bir varlık olmasını barzani istemiyor. kandili boşaltıp bölgede tek etkin güç olması yolunda ve burada kontrolu sağlayacak gücü tamamen barzaniye kontrol ettirmek ve iki başlılığı önleme çabası. zaten hali hazırda amerikanın k.ırakta pasifize etmeyi düşündüğü pkk terör örgütünü, ne olduğu bilinmeyen açılım nidalarıyla türkiyeye dayatması ve pazarlıklarla kakalamasının çok güzel bir sonucu. sanırım onlar açısından çok güzel yönetiliyor bu süreç. bizim için acaba öyle mi? hükümetin "sindire sindire bu açılımı yutacaksınız" dediği gibi gözler önünde bu kadar açıkça, teröristlerin içeri girip istedikleri gibi dolaşabileceği bir nevi canlı bomba yaratıyor olması gerçekten düşündürücü. domokles'in kılıcı gibi pkk, türkiye sınırlarında olacak ve istediği ve dışardan istendiği an, daha beter hortlayacak bu güzel topraklarda. ne de olsa onlarca militanın alışkanlıklarını unutmalarını, bir çırpıda yok saymalarını düşünmek aşırı bir ahmaklığın ve iyimserliğin göstergesi.

  şimdi barış barış diyenler oysa bu gerçeği ya bilerek görmüyorlar yada görmek istemiyorlar. pkk tamamen içeri çekiliyor. siz açılım açılım diye bi yerlerinizi yırtarken, bütün bu ülkeyi uyuttuğunuzu sanıyorsun. siz kimi kandırıyorsunuz?
  -1 ... aribra
 2. .
  pasifize değil artık tasfiye ediyor demek daha doğru olur.2009 yılından bu yana hükümetin çözüm süreci ile kürt hareketini masada tutarak elini kolunu bağlaması , bir yandan da 2011 yılında suriye de başlayan iç savaş da muhalifleri desteklemesi ,muhaliflerin suriye ve ırak ta pkk-barzani ile çatışması amerikanın türkiyeyi kullanarak bir dönem piyon olarak kullandığı kuzey ırak kürtleri'ni daha küçük kazanımlara razı etmeye çalıştığını düşündürüyor. bu barzani ile ilgili konu diğer taraftan türkiye ve kuzey ırakta son 30 yıldır faaliyet gösteren pkk 'nın suriye ve kuzey ırak'ta ışid karşısında bozguna uğraması örgütün ömrünün sonuna geldiği ve tasfiye olma sürecine girdiğini gösteriyor. anlaşılan kürtler hayallerini bir süre daha erteleyecekler.
  ... marselo