bugün

(bkz: Amerikan futbolu)
ne yazık ki doğrudur.
"hep amarıha nın oyunu bunlar!" şeklinde telaffuz edilen standart dış politika yorumu.

her zaman, her olaya uyan bir kalıp olması bakımından, olumsuz bir durumu açıklamak için oldukça yaygın kullanılır.
işsiz güçsüz sokak serserilerinin sanal ortamlarda sık sık tekrarladıkları cümlecik.
(bkz: nba)
(bkz: i love this game)
(bkz: ha şunu bileydin!)
Amerika'yı da yönetenlerin olduğunun farkına varamayan insan söylemi; ya da varıp da söylemeye götü yemeyen...
(bkz: amerika nın koyunu bunlar)
Kendi içindeki sorunları çözme aciziyeti gösteren insanların, topu taca atma durumudur.
Örnekse ; Hakem olmasa maç bizimdi - Birtek bu konuya çalışmamıstık hoca da hep ordan sormus - Ben aslında sarhoş olmam ama sanırım bunların içkisinde sorun var - Normalde 3 yapardım ama seni yeterince tahrik edici bulmuyorum sanırım vb,
(bkz: arkasında israil var)
amerikan asıllı yahudiler dersek tam olur...
(bkz: gta)
bakkal, kahvehane gibi yerlerde yapılan siyaset türüdür. bi bok bilinmeden, cevapsız kalan sorular için direk atılan suçtur. işine gelmedi mi direk amerika'nın oyunu. la siktir.
cahil insanların ortak söylemidir..

özellikle ülkenin başına gelen karmaşık bir sorunda hemen ilk telafuz edilen cümledir..

hayatı kahvehane ortamında pineklemekle geçen balta sapından bile faydasız adamdan tutun, üniversiteye gelen önemli kişilere yumurta fırlatmakla meşgul birçok ukala tipin, mantıksal kurgusu aynıdır..

dünyada zekaya, bilgiye ve ekonomik güce sahip tek güç amerika'dır..hertürlü kötülük onların başının altından çıkmaktadır..

dünyanın geri kalanı tamamen masum ve katıksızdır..hiçbir kötü amaç gütmez..hep mağdurdur falan..

onlara göre sadece ''amerika ve diğerleri'' vardır..

rusya,çin,almanya,ingiltere,fransa falan hepsi masaldır..

tek düşman amerika'dır..

60'lardaki sol guruplar ''kahrolsun amerikan emperyalizmi'' derken, amerikan sermayesinin ülkede % 0,1 bile olmadığını ancak avrupa orjinli sermayenin % 20'yi bulduğunu bilmemesi gibi bir saçmalıktır bu da..

''kahrolsun amerikan emperyalizmi'' derken kalkıp avrupa emperyalizminin kucağına oturmanın ne anlamı var ?
(bkz: G O A) GAME OF AMERiCA sözünün özleştiği sözcükler.
amerika türkiye'yi sık kullanılanlara ekledi diye de bir çeşiti var.
(bkz: kukla giller)
Sonun da yaptıkları oyunlarla benim de ayağımı kaydırmış olan pislik ülkedir.Olay şöyleki efendim; 1-2 ay önce yine okuldayım işte, dersten çıkmışız merkeze gideceğiz.Arabayı erkek yurdunun önüne koyup erkek yurdunun altındaki kafede arkadaşları bekliyordum.Sonra arkadaşlar gelip arabana vurmuşlar olum demezler mi. inanmadım başta siktirin dedim ama 2 adım atınca gördüklerim esaslı bir hassiktir çektirmeye yetti. Coca Cola kamyonu geri geri gelirken park halindeki arabama çarpmış ve önünü göçertmişti. Hemen olay yerine gidip tutanak tutup gerekli işlemleri yaptık tabi. Olay da bundan sonra başlıyor.Olay tam da sınava 2 hafta kala başıma geldi. Tam da ders çalışıp siktiğimin üniversitesinde kurtulmak için kendimi yırttığım bir döneme denk geldi. 4. komiteye kadar 80 altında notum yoktu ve geçiş yapmam kesin gibi görünüyordu. Ancak Coca Cola kamyonu çarpan arabamla uğraşma ve yaya kalma nedenimle çalışamadım, olmadı. Psikolojik olarak da düşüşe geçmemle beraber 4. komitede sıçmam bir oldu.75 almıştım ve son sınavdan artık 96 almam gerekiyordu.Tabi o psikolojiyle son sınavı da sıçtım ve 58 alarak 86 olan ortalamamı 75e düşürdüm.Tam da geçiş yapıp bu sikik şehir ve üniversiteden kurtuluyorum derken Coca Cola kamyonu yüzünden dünyalar başıma yıkıldı. Artık iyi bir doktor olabileceğimden şüpheliyim beyler. Hayata tutunmak için neden aradım 2 hafta ve yeni yeni kendime geldim. işte amerika kirli oyunlarıyla bir genci daha böylece hayallerinden koparıp hayata küstürdü.
Sevgililer günü.
görsel
Son zamanlarda herkesin aklından geçen.
Bir oyunun içinde miyiz yoksa.
evet call of duty, max payne, mortal kombat bunların hepsi amerikan oyunu illaki oyun oynayacaksanız metal gear solid oynayın gran turismo oynayın bunlar japon oyunları size zarar vermez.
amerika'nın koyunu sonra çıkar oyunu.