1. 1.
  amerika mo 10.000 yilinda da mayalar tarafinda kesfedildigi dusunuldugunden oranin tek yerlisi bufalolar olabilir.
  2 -1 ... benim amcamin cevresi genis
 2. 2.
  (bkz: red indians) (bkz: kızılderili)
  ... felis is back bitch
 3. 3.
  soykırımın hasına uğrayan, fakat soykırımın konusu bile geçmeyen yerlilerdir.
  (#4657120)
  1 ... brian o conner
 4. 4.
  soykırıma ugramıs zavallı insanlardır. ayrıca dünyanın eskiden tek bir anakaradan ibaret oldugu sonradan ayrıldıgı şeklinde bir görüş de vardır. bazı bilim adamları bu karaları birleştirince yapboz gibi uyduklarını söylerler, bu şekilde o insanlarda o kıtalara ulaşmışlardır derler.
  1 ... durdurmak yok yolluya devam
 5. 5.
  Amerikayı keşfettik diye ortaya çıkanların , keşif yapmadıklarının göstergesidir.
  ... ulu hakanin torunlari
 6. 6.
  dünya'nın en başlarda kara parçası olarak tek bütün halinde olduğunu düşünürsek *, evet çok normal, ilk kaşifler tarafından keşfedilmiş, fakat bu arkadaşlar geri dönüş yolunu bulamamış olacaklar ki, orada kalmışlar.
  -1 ... mandylion
 7. 7.
  500 yıllık bir süreçte nüfusları çok azaltılan, bazıları köleleştirilen, toprakları ellerinden alınan, ard arda tehcirlere ve rezervasyon kamplarında zorunlu ikamete tabi tutulan ve kültür ve yaşam tarzları büyük ölçüde ortadan kaldırılan yerlilerdir. çok sayıda filmde kötü adam olarak lanse edilmeleri de cabasıdır.
  ... usualsuspects
 8. 8.
  aşağı yukarı m.ö. 25.000 civarı bir zamanda, alaska ile doğu sibirya arasındaki bering boğazı mevcut iklimsel sebeplerden dolayı buz kaplı iken asya'dan yeni kıtaya geçmiş ve buzlar eridikten sonra eski kıta ile tüm bağlantısı kesilmiş insanlardır. kızılderliler türk, ortak kelimeler var geyiği de bununla alakalıdır, doğrusu kızılderililerin kökü asya olmalıdır. insanlık için çok kısa bir sürede de en güneyine kadar yayılmışlar. eski kıtadaki işgalciler tarafından soykırıma uğradıkları doğrudur fakat nüfus azalmalarının %80-90 gibi bir oranı eski kıtadan gelen ve onların bağışıklığa sahip olmadıkları mikroplardan kaynaklıdır.
  ... newman
 9. 9.
  dünyanın tek kıta olduğu sıralarda sanırım insan canlısı daha dünyada yoktu. tek yol bering boğazından alaskaya geçip, oradanda güney amerikaya göç etmiş olabilirler.
  2 ... punkard
 10. 10.
  avrupalıların bizle uğraşacaklarına kendi yaptıkları soykırımlar yüzünden nüfusları günümüzde bir milyon bile olmayan halklardır.
  ... whitelionarda