1. 1.
  Bir gerçek. Irak'dan doğru düzgün petrol göremediler, bıraktıkları kukla şii hükümet kendilerini iran'a sattı ve ırak içindeki diğer ABD kuklalarına karşı tavır aldı.

  Suriye'deki projeleri çökme derecesine geldi, koridor dolayısıyla Akdeniz'e uzanan ucuz hammadde yolu yalan oldu. Suriye'de iç savaşı kim kazanırsa kazansın PKK'yı siktir edecek gibi.

  Türkiye ABD'ye hala ne kadar muhtaç olsa da bu muhtaçlığı günden güne azalıyor. Türkiye'nin ABD ve NATO dairesinden çıktığı gün ABD Ortadoğu'da sıfırı çekecek.

  Afganistan'da terlikli keleşli militanları alt etmeyi beceremediler, ülkenin yaklaşık yarısını Taliban yönetiyor.

  ABD'nin kültürel dezanformasyonunu ve propaganda çabalarını fark eden dünya ülkeleri bu dezanformasyonu azaltmak ve yok etmek için kendi kültürlerini ön plana çıkartmaya başladılar. Yakında Vietnam-Rambo ilişkisi barındıran hiçbir film para etmeyecek.

  ABD ekonomisinin de pek iyiye gitmediği ortada. Belki dünya'daki en iyi ekonomilerden birine sahip olabilirler fakat bu hep böyle gitmeyecektir.
  1 ... sacma sapan konusan adam
 2. 2.
  Oğlum biraz ekonomisinden bahset ihracat ithalat dengesinde bahset azıcık dış açığında bahset kahvehanelerde zaten senin yazdıkların konuşuluyor çekil git ya (bkz: cahil).
  1 -2 ... merbazrail