Her Amerikan lisesini bu şekilde sanan angutları üzer.
redwood, liberty, mount olive..
cactus'tan klipli bir lip dub daha geldi.

türkiye'deki üniversitelerin(!) çoğu bu imkanlara, ortama sahip değil.

ayrıca kiminde görüldüğü üzere okul idareleri bile renkli.

abd'ye gitme isteği doğuran klipler.
lisesi bu, gerisini siz düşünün işte.

heba olup gidiyoruz olum.

10 sene önce hayalimiz böyle olmaktı.
bugün ise suriye olduk. -üzülme smileyi-
bizim vitaminsizler de uzun eşek oynayıp yutuba atsın anca.

adamların liselisi bile vizyon sahibi amk.
Abd ve batı medeniyetlerinin(!) kendi gayretleriyle bu noktaya geldiğini zanneden insanları biraz üzer.

Birader o çocuklar öyle okullara, arabalara, imkânlara, refaha ulaşmak için abileri, babaları dünyada milyonlarca insanı katlediyor, kadınlara tecavüz ediyor, petrol uğruna katliamlara destek veriyor. Irak'ı, venezüella'yı, suriye'yi, vietnam'ı kendi kendine gelişen olaylar olarak mı görüyorsunuz?

Kan görüyorum o okullarda, çimlerde, havuzlarda, kıyafetlerde. Kan, kan, kan...

Ekleme: üstte bir tane bizans dölü gelmiş dedemize hakaret ediyor. Ulan bizans tohumu benim dedem ülkeleri kılıçla alıyordu ama ona, buna tecavüz etmiyordu, yerli kaynağını sömürmüyordu. Herkes vergisini verince insanlar özgür özgür yaşıyordu.

Ama batı'yı yalamaktan ne yapacaklarını şaşırmışlar. islam batı'dan gelse müslüman olacaksınız, derdi şair.

ilber hoca bizim millet kadar amerika budalalığı olan millet yok tarzında açıklama yapmıştı.

Oktay sinanoğlu(28 yaşında profesör olmuştur, sen o yaşta elinle sevişirken) batı'nın sömürülerini en iyi anlatanlardandır.
Lise günlerim aklıma geldi. Biz bir tık altıydık. Çok güzel günlerdi.
Bizde olsaydı lgs, ayt, tyt gibi sınavlardaki başarılarından bahsedilirdi. Klipteki herkes sanki üstün Amerikan insanı gibi hepsi boylu poslu hiç mi standart dışı öğrenci yok. Bizim üniversitelilerden bile daha yapılılar. Bu arada hiç Amerika'daki okul katliamlarına değinilmemiş. Amerika bu kadar cennet olsa evsizlerini nereye koyacağız? Tamam kliptekiler gibi de var ama bir başka Amerika da var.
Demokrasinin beşiği olan(!) Amerika'da bir lisedir.
Gerçekten hight school.
Bizim üniversite kadar lise, ilçe halkı kadar öğrenci nüfusu var. O neydi öyle ya.
Öncelikle anlaşılması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Amerikada eğitim ücretlidir. Ya üstün başarılı [iq] olursunuz ya da üstün yetenkli. Bunlar yoksa burs alamaz ve paranız da yoksa üniversiteye gidemezsiniz.

Steve jobs 'un stanford konuşmasını açın izleyin.

Klip güzel çekilmiş ama mesele hayat tarzı tartışılmasına döndügü için 327 milyonluk ülkede 2017 rakamları ile 550.000 evsiz var.
Kılibi izledim ve verilmek istenen hissi aldım. Biz bu yaşlardayken kıravatımız eğri diye müdür yardımcısından dayak yiyorduk. Gecenin bu saati hüzünlendim amk en güzel yıllarımız bu zehirli ülkede heba oldu gitti...

Bir de bu başlık altında götü alev alev yanıp amerikaya saydırıp gerçek amerika bu değil diyenler var. Neymiş efendim bu çocuklar bu şartlarda yaşamaları için Amerika dünya da katliam yapıyormuş da klipde kan görüyorlarmış da mış mış. Evet şu kılibi çekmek için küçük Bir ülke işgal etmek lazım çocukalarla çocuk olup dans eden eğlencelerine katılan bir öğretmen için de bir yerlere atom bombası atmak lazım yoksa ne bu öğrenciler bu kadar mutlu olabilir ne de eğitimleri kaliteli.
Bu klibi çekmek için işgal etmek lazım değil. Neyse anlatsam da anlayamayacaksiniz.
ben 4 sene nerede okudum diye düşündüren klip.
amacım diğerleri gibi amerikayı yermek değil hele de alakasız nedenlerle. ama şunu gözardı ediyoruz. amerikada bütün liseler böyle ise ve herkes böyle rahat keyif içindeyse okulu basan tipler kimler diyor insan. yada öğrencisiyle ilişkiye girenler yine. bizim ülkede yok mu diyecekler olabilir var ama burda konu ordaki liseler bunu bir anlayalım.

ayrıca orda da mesela bir ifşa videon varsa baskı yiyorsun bunun örneğini bir iki sene önce okumuştum. yani çoğunlukla evet eğitim açısından bizden öndeler şartlar ve rahatlık açısından da ama her lisesi de aynı değil be dostum.

öğrenciler birbirleriyle de her zaman çok iyi anlaşmıyor orda da burdaki okullardaki gibi gruplaşma üst sınıfların alt sınıfları ezikleme yada kavgaları var. videoda da benim açımdan çok özelinecek bir durum yok. ama şu var eğitimde ve öğrencilere bir şey öğretmede çok gerideyiz.