1. 1.
  trt int de yayınlanan, bilinen amerika imajından cok farklı konular anlatılan, aydınlatıcı program. pazar günleri 23.20 civarında başlıyor.
  ... pilotmont
 2. 2.
  amerika da yaşayan türk vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları, kolaylıkları, çevrelerini, iş hayatlarını, okul hayatlarını, türkiye ye döndüklerinde yaşadıklarını ve anılarını farklı meslek gruplarına sahip insanlara sorup ele alan oraya gidecek olanlara rehber olabilecek nitelikte hazırlanmış birçok bölümden oluşan belgesel.
  ... ben miyim
 3. 3.
  (bkz: ingiltere de turk olmak)
  ... schreiberbeden
 4. 4.
  (bkz: roy mustang)
  ... dnzz
 5. 5.
  türkiye'de amerika'lı olmaktan iyidir. şayet türkiye'de bir amerikalıysanız bush'un yaptıkları sizden sorulur.
  8 -1 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  (bkz: the saint of incipient insanities)
  1 ... ancientmariner
 7. 7.
  ilk olarak trt 2' de yayınlanan belgesel tarzı bir programdı. daha sonra trt int' de yayınlanmaya başladı. programda, sürekli amerika'da ki türklerin" taş yiyin gelmeyin, ölün yine gelmeyin" şeklinde uyarıları ile akılda kalıcı yer edinimiştir.
  (bkz: sudan çıkmış balığa dönmek)
  3 ... dalton ana
 8. 8.
  guzeldir aslinda,kolaydir. ulkemizde yasam standartlarinin dusuk oldugunu gozle gorup daha iyi anlarsiniz,moraliniz bozulur fakat kendinizi amerika'da akilli hissedersiniz. sonra madem biz akilliyiz neden burasi daha huzurlu diye cikmaza girersiniz.

  (bkz: government)
  -1 ... ortamci
 9. 9.
  sayet etrafinizda dunyadan bihaber amerikalilar mevcutsa*, onlarin gozunde turk imajini nasil olusturdugunuzla ilintili bir olgudur. ama neticede ne yaparsaniz yapin, isminizi unuttuklarinda kesinlikle "the turk" diye cagrilacaksinizdir.
  1 ... mistral
 10. 10.
  çoğunluğu aptal olan amerikan halkının, türkiye'yi ordadoğu'da bir yerde zannettiğinden 11 eylül sonrası zor olabilen bir durumdur. şimdi işin yoksa fransa, almanya'dan başlayıp yunanistan'a inerek, ordan türkiye'yi tarif et mallara.
  2 ... antilopyawrusu