bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    abd son günlerde 11 eylülde yıkılan ikiz kulelerinin yerine inşa edilmesi planlanan müslüman kültür merkezini ve cami yi tartışıyor.

http://haber.mynet.com/de...an-cami-yukselecek/513176
    1 ... king of the author
  2. 2.
    minareleri uçak formunda olması ayrı bir anlam ifade edecektir diye düşünüyorum. *
    1 -1 ... lordprocell
  3. 3.
    amerikan ajanı kaynayacak mekanlar olacaktır.
    2 ... akmai
  4. 4.
    ikiz kulelerin yerine değil bir kaç blok yakınına yapılacak islam kültürü binasıdır.
    2 ... murattemur
  5. 5.
    (bkz: new york ta beş minare)
    3 ... devils advocate
  6. 6.
    (bkz: ikiz kulelerin yerine yapılacak camiye isimler)
    ... king of the author
  7. 7.
    - amerika'da ikiz kulelerin yerine cami yapılması konusunda ne düşünüyorsun?

+ valla şimdi 'sana bir tokat atana öbür yanağını uzat' sözüne uymak istemişler gibi bir izlenim uyandırdı bende bu haber. ama amerikalı'lar bu sözün anlamını tam olarak bilmiyorlar.

- nasıl yani?

+ müslümanlar bizim ikiz kulelerimizi yıktıysa biz onlara o cami verelim gibi bir mantık gütmüş olabilirler. ama bu yanlıştır.

- neden?

+ hazreti 'isa hatalı bir davranışından ötürü birisi sana tokat atarsa öbür yanağını da uzat' demiş. sözün aslı böyle. durduk yerde ikinci bir tokadı kimse yemek istemez.

- zaten amerika'nın ortadoğu politikası yanlış değil mi?

+ yanlış tabi. ortadoğuya hakim olmak için el kaide'yi onlar yarattı, onlar besledi. sonra da el kaide kontrollerinden çıktı ve silah geri tepti. hem de feci halde tepti.

- o halde cami projesi doğrudur. ayrıca hazreti isanın hadisine de uygundur.

+ hımm. evet, olabilir haklısın. kendim ağzımla söylediklerimi inkar edemem.
    1 ... karmatu
  8. 8.
    konu ile ilgili obama: "minareler sungumuz camiler kislamiz" açıklamasını yapmıştır.
    2 ... berdussair
  9. 9.
    - geçen cuma seni camide göremedim john!
    4 ... avalon
  10. 10.
    imam olarak kadın tercih edileceği kesin bir durum.
    -1 ... engel