1. 1.
    abd son günlerde 11 eylülde yıkılan ikiz kulelerinin yerine inşa edilmesi planlanan müslüman kültür merkezini ve cami yi tartışıyor.

http://haber.mynet.com/de...an-cami-yukselecek/513176
    1 ... king of the author
  2. 2.
    minareleri uçak formunda olması ayrı bir anlam ifade edecektir diye düşünüyorum. *
    1 -1 ... lordprocell
  3. 3.
    amerikan ajanı kaynayacak mekanlar olacaktır.
    2 ... akmai
  4. 4.
    ikiz kulelerin yerine değil bir kaç blok yakınına yapılacak islam kültürü binasıdır.
    2 ... murattemur
  5. 5.
    (bkz: new york ta beş minare)
    3 ... devils advocate
  6. 6.
    (bkz: ikiz kulelerin yerine yapılacak camiye isimler)
    ... king of the author
  7. 7.
    - amerika'da ikiz kulelerin yerine cami yapılması konusunda ne düşünüyorsun?

+ valla şimdi 'sana bir tokat atana öbür yanağını uzat' sözüne uymak istemişler gibi bir izlenim uyandırdı bende bu haber. ama amerikalı'lar bu sözün anlamını tam olarak bilmiyorlar.

- nasıl yani?

+ müslümanlar bizim ikiz kulelerimizi yıktıysa biz onlara o cami verelim gibi bir mantık gütmüş olabilirler. ama bu yanlıştır.

- neden?

+ hazreti 'isa hatalı bir davranışından ötürü birisi sana tokat atarsa öbür yanağını da uzat' demiş. sözün aslı böyle. durduk yerde ikinci bir tokadı kimse yemek istemez.

- zaten amerika'nın ortadoğu politikası yanlış değil mi?

+ yanlış tabi. ortadoğuya hakim olmak için el kaide'yi onlar yarattı, onlar besledi. sonra da el kaide kontrollerinden çıktı ve silah geri tepti. hem de feci halde tepti.

- o halde cami projesi doğrudur. ayrıca hazreti isanın hadisine de uygundur.

+ hımm. evet, olabilir haklısın. kendim ağzımla söylediklerimi inkar edemem.
    1 ... karmatu
  8. 8.
    konu ile ilgili obama: "minareler sungumuz camiler kislamiz" açıklamasını yapmıştır.
    2 ... berdussair
  9. 9.
    - geçen cuma seni camide göremedim john!
    4 ... avalon
  10. 10.
    imam olarak kadın tercih edileceği kesin bir durum.
    -1 ... engel