bugün

bizim millet kadar kendini kandıran yücelten bi sike yaramadığı halde başka ülke insanlarını aşağılayan bir millet daha yoktur.

he he elin conisi hansı senin kuru götünü kıskanıyor.
anlamamış olabilir. " i'm hungry" de bakalım bir de.
amerika sandığınız kadar uygusuz bir millet değil beyler.
senin benim gibileri sevabına vururlarda hatta *
bir de "amerika'da elektrikler 10 dk kesilse var ya " geyiği var.
ülkemizde sanki komşuluk kaldı. açım de komşun lokanta link i atar. o komşuluk felan eskide kalmış. ama açım de verebilir ya hemen video çeker duyar kasar beğeni alır. komşum açım dedi 10 tl ye 5 çeşit yemekle komşumu nasıl doyurdum challenge part 238 .
Orda aç yok olanda keyfinden.
valla evini arabasını bile verir. yetmez okul taksidini senden habersizce öder, sen aylar sonra öğrenirsin. türkiye'de ahlak ve insanlık yok gençler kasmayın.
senin benim gibileri sevabına vururlarda hatta *
amerikada açım de devlet de bir ekmek su vermez.
devlet neyse toplum da odur.
100 dolar vermektedirler. oğlum adamlarda asgari ücret falan bizdeki gibi 2850 lira değil lan. ipneler dünyanın anasını belliyorlar ama işte tamda bu yüzden belliyorlar. oranın fakiri bizim burada orta sınıf ve belki biraz daha üzeri dediğimiz adamlar kadar para kazanıyorlar.
Burada açım diyeni vatan haini ilan edip meydan dayağı atıyorlar. Amerika bir tık daha cazip gibi geldi.
Sağlık sistemleri çok kötü doğru. Bir çok dizide gördüm ancak herhangi bir amerikan gencinin dişleri incidir bakın? Hepsi kücük yaşta diş telini de taktırır. Demek ki bu sigortasız, yardımlarla yaşayan insanlar için gecerli. Şayet burada da sigortan olmasın 17.000 lira hesap çıkartır bir özel hastane. Zaten çoğu kalp krizi geçirirken bile gitseniz başka tanılar koyup normal şekilde yatışınızı yapıp , kol gibi faturaları sokuyorlar.
işsizlikten borçlardan geçim sıkıntısından kendini yakan assan köprüden atan insanların ülkesinde hele ki; çocuklarını saç kurutma makinesi ile ısıtıp sonra yan odaya geçip yaşadığı yokluğa dayanamayıp kendini asan annenin dramı akla gelince...

https://www.youtube.com/watch?v=OnevKSLKYnE

burnunun dibinde telefon direğini görmeyip "aaa! karşıdan gelen adamın gözünde çöp var" derken direğe çarpan ve burnunu kıran insanlar gibisiniz.
Bir tane cami vardır amerikada dolayısıyla abdesthane var bence yok mu lan kim yaptı bu amerikayı huh fuck.
Amerikada markete gir sigara iste sana ekmek vermezler.

*sigara verirler amk
Tabiki su vermez , yemek verir.
Amerika'da aç kalmak da ayrı bir meziyet.
su dersen vermez, hırsız zanneder dayakta atabilir

denemeyin

ne olacağı belli olmaz.
millet olarak açız, f-35'leri verinde ramazanda iftarlık yapalım.
Türkiye de sanki veriyorlar. Sokakta aç kal 1 tl iste kimse yüzüne bakmıyor.
TV programlarında kafa ziken AKP yancısı güya araştırmacı/ekonomist/bilmem ne yorumu.

Diyecektim ki Ahu Tuğba demiş. Asfadaghjk
Komşun belki yardım etmez ama Başkan Joe Biden yardım kampanyası düzenliyor mesela.
Kilise çok etkin ABD’de. Gidip pekala oralardan yardım alabilirsin. Tabi belki ülke vatandaşı olman, belki hristiyan olman lazım, o kısımları bilmiyorum. Ya da oralardaki camiler, Türkiye’deki camilerden çok daha ektin. Topluluk bilinci var adamlarda. Bizde imamın görevi sadece namaz kıldırmak olmuş.
güncel Önemli Başlıklar