1. 1.
  çünkü paralı askerlerden oluşan orduya sahiptir ve paralarını devlet öder.gibisinden yorumda bulunabildigim başlık
  2 -1 ... freeplayer
 2. 2.
  Cunku askeri darbe yapacak bir halk ayaklanmasi yok
  1 -1 ... gkbayrak
 3. 3.
  neden olsun...
  1 -1 ... cartman
 4. 4.
  gittim gordum
  1- halk tamamen siyasetten uzaklastırılmıstır ayaklanmaya neden olacak bi durum haliyle ortaya cıkmaz. bir istatistiktir dogrulugu tartısılır. abd'de başkanın kim oldugunu bilmeyenlerin oranı yuzde35 miş. hatta gecen secimlerde halkın yuzde 45 civarı oy kullanmamıstır. halk kulliyen salaktır. mesela hipermarkete veya buyuk bi magazaya girilir anlayasınız diye tl insinden soyliyim. 6 milyonluk alısveris yapılır bozuk vermesin kasiyer diye 10 milyon bir de 1 milyon verilir. kasiyer mal mal bakar sana dort milyon bozuk ve senin verdigin 1 milyonu geri verir. halk tamamen siyasetten degil beyininden de uzaklastırılmıstır.
  2- amerika bir ulusdevlet degildir. ulusa zarar gelse ne olacaktır. katrinada gorulmustur. kimsenin kılı kıpırdamamıştır. cunku orada olenler onlardan degildir.

  dikkat ediniz darbe için halk ayaklanması içsavaş vs gibin bi durum olması gerekir. orada halk yer içer .iker olay biter.
  4 -1 ... liberty
 5. 5.
  (bkz: pentagon niye beşgen)
  -1 ... disco inferno
 6. 6.
  amerikada darbe olmaz çünkü bu tip bir yönetim değişikliğinin olması için önce tüm eyaletlerin onayı gerekmektedir. aksi takdirde darbeye onay vermeyen eyaletler derhal birlikten ayrılır. bu da bir iç savaşa zemin hazırlar. eğer tüm eyaletlerin onayı ile bir darbe gerçekleşirse, darbe demokrasi içinde gerçekleşmiş olur ve darbe sayılmaz. *
  ... zaknafien
 7. 7.
  amerika'nın devamlı asker sayısının çok az oldugu düşünülürse mantıklı bir önerme olarak nitelendirilebilir ki zaten amerikaya gitseniz askeri darbe derseneniz insanlar size güler geçer.amerika tarihinde askeri darbe görmemiştir fakat bu demek degildir ki görmeyecek.görebilir ama çok düşük bir ihtimaldir.bu bünye amerika yanlısı degildir fakat şunu da belirtmeden edemez "amerika gibi çogu gelişmiş ülke askeri darbe gibi kavramları aşmıştır".
  ... feri kacmıs iki goz
 8. 8.
  Kısa ve orta vadede gerçekçi bir önermedir. Amerikanın işleri gayet tıkırındadır, en büyük derdi daha da zengin olmaktadır. Neden darbe yapsınlar? ülkede iç savaş mı var? orduyla yönetim ayrı güçler mi? salaklar mı? Ordusu mu yetersizdir? hayır...
  ... baybars
 9. 9.
  ordunun oldugu her devlette teorik olarak gerceklesebilecek hadise. ha pratikte olur mu, olmaz mi, o siyaset iste..
  ... soyle-boyle
 10. 10.
  darbenin bi halta yaramadiginin, bi getirisi olmayacaginin farkina vardiklarindandir tahminen. zaten darbe yapmak isteyen tanki sokakta yurutup meclise asker sokmuyor. direk entrikayla icten darbe yapiyor. coup d'etat'nin postmoderni makbuldur nasilsa.
  -1 ... curufinwe