1. 1.
  ahu tuğba'nın yaptığı açıklama.

  https://www.milliyet.com....omsun-su-vermez-6181314/4

  --spoiler--
  Ahu Tuğba : Amerika'da paran yoksa sokakta ölüyor insanlar, sonra da yakıyorlar. Yandaki komşu hastaneye gitti arabasıyla. Kilise hastanesiymiş, bakmamışlar, 3 gün bekletmişler. Çarşamba sabahı bir daha gitmiş, ayakta bakmışlar, sonra da göndermişler.
  Hastanede kalmadığı halde 17 bin dolar ücret ödemiş. Burada sigortan yoksa yandın! Bir hastalık halinde ambulans çağıracaksın. Ambulans almaya gelirken, polis arabası ve itfaiye arabası da geliyor, o zaman bakıyorlar. Sistem burada böyle.

  Türkiye'deki şartları öven 64 yaşındaki oyuncu, "Amerikalı arkadaşlarıma 'Türkiye'de polis ve jandarma eve gidiyor, yardım ediyor. 65 yaş üstündeki emeklinin parasını evine götürüyor. Devlet hastanesine acilden gidince bakıyorlar hemen' dedim. inanamadılar. Burada 'açım' de, komşun su vermez" dedi.

  Ahu Tuğba, Florida ve New York'ta çok kötü günler yaşandığını belirterek, "Burada herkes yağmalamaya karşı tahtayla camları kapatıyor. Hastanelerde şu an parası ve sigortası olanlar bile zor bakılıyor. Sokakta yatan evsizler çok fazla. Herkes silahlanıyor" şeklinde konuştu.

  Ünlü oyuncu, "New York da bitti, bugün vali, 'Artık böyle bir New York olmayacak' açıklaması yaptı. Mahvolduk" dedi.
  --spoiler--
  10 ... plissken
 2. 2.
  Amerikalıların mantıklı olduğunu gösterir.

  Açsan niye su versin yiyecek vermek varken?
  26 -2 ... freudgillerden sigmund
 3. 3.
  Aç olana niye su versinler ki? sorusunu sordurtur.
  6 -1 ... zalahani
 4. 4.
  Babası Türkiye ye 1 hafta ziyaretine geldi diye 300 dolar isteyen tanıdıklarım oldu. Babası da yadırgamadı, verdi.
  Bu bir yaşam tarzı.
  Nefretlik olsa da böyle.
  4 ... cok erken oten horoz
 5. 5.
  Bilakis çifteyi alıp beyaz kıçınızı tekmelemeye kalkabilecekleri durum.
  4 -1 ... usualsuspects
 6. 6.
  Aç olana su verilmez ki zaten ...
  3 -4 ... narin midilli2
 7. 7.
  ı'm hungry demeyi denersen belki yardımcı olabilirler. türkçe bilmiyorlardır belki.
  2 -1 ... manyak olmaya karar verdim
 8. 8.
  sanki bizde çok farklı önceden mahalle kültürü vardı onu geç semtte tanımadığımız insan yok gibiydi. şimdi otobüse biniyorum tanıdığım kimseye denk gelmiyorum. oturduğumuz apartmanda binayı geç kapı komşularımızı tanımıyoruz. selam veriyorsun anca zorlamayla selam veriyor asosyaller gibi evden işe işten eve olmuş millet.

  önceden tanıdıkların ödünç şekeri geçtim arabayı verirlerdi ya da borç istedin hemen elinde kolunda ne varsa verirdi. şimdi rent a car bankanın yolunu gösteriyorlar. herkes bir havalarda önceden köyde bile ooo hasan emmi derlerdi yaşa bir hürmet vardı şimdi parası olan hasanda kimmiş diyor.
  2 -1 ... minmimeranim
 9. 9.
  Geçen çok susadım birinden su istedim kebap ısmarladı vicdansız.
  2 ... new kid on the block
 10. 10.
  amerika'da christian thing denen şey vardır. yani dini inançları gereği yoksula yardım etme. sen amerika'da bir lokantadan (her yer değil tabi) karnım çok aç, yardım edin dersen verirler. adamlar bütün şehirlerin çoğu noktasında günde üç öğün yemek dağıtırlar.

  amerikalıların yardım duygusu yüksektir.

  sağlık açısından sigortanız yoksa ölün daha iyi o doğru. inanılmaz yüksek faturalarla karşılaşırsınız. ayrıca sağlık sistemi eğer çok zengin değilseniz, türkiye'de daha iyi işliyor.
  3 -2 ... adana 01