1. 1.
  bi batsada kurtulsak diye her gece dua edilen kana doymayan ülke
  63 -28 ... komandost
 2. 2.
  zevklerimizin çoğuna egemen olan, kültürümüzü de etkilemeye başlayan devlet. 3 günde sınır komşumuz oldular hadi hayırlısı.
  25 -1 ... disco inferno
 3. 3.
  Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Amerika kıtasında yeralan, elli eyaletten oluşan bir federe devlettir. Komşuları, kuzeyde Kanada ve güneyde Meksika dır. Resmi kuruluş tarihi 4 Temmuz 1776 dır.

  Amerika Birleşik Devletleri; doğuda Atlas Okyanusundan batıda Büyük Okyanus a kadar 4.500 km genişliğindedir. Kuzey sınırını Kanada, güneyini ise Meksika körfezi çevirmektedir. Alaska ve Hawai yi de içine alan ABD nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Alaska, Kanada nın kuzeybatısındadır. Hawai ise, Büyük Okyanusda olup, kıta üzerindeki ABD nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en fazla olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas ikinci gelmektedir.
  12 -1 ... trda
 4. 4.
  (bkz: george bush)
  (bkz: emperyalizm)
  7 -1 ... selmagezinir
 5. 5.
  (bkz: süper güç)
  (bkz: kapitalizm)
  (bkz: demokrasi)
  (bkz: sahte özgürlük)
  (bkz: polis devlet)
  10 -2 ... child
 6. 6.
  dünyanın heryerinde üst bulundurmayı becerebilmiş bir tür süper güç
  6 -1 ... leon
 7. 7.
  talihsiz insanların yaşadığı emperyalist ülke.şahsen ben orada dünyaya gelmiş olsaydım leyleğime küfür ederdim en güzelinden.hoş, türkiye de yaşarken de bol küfür yiyor leylek kardeşlerimiz.
  6 ... electronica
 8. 8.
  her şeyin XL olduğu ülke.
  12 ... hendrix
 9. 9.
  tahmin edildigi gibi zayif insanlarin cok az oldugu, zayif ve guzel olanlarin ya manken, tv gibi medyada yada fahiselikte kullanildigi, gercek olanini televizyonlarda goremedigimiz ulke
  4 -1 ... cell-im
 10. 10.
  dunyanin jandarmaligini yapmaya calisan batasica devlet
  7 -1 ... cell-im
 11. amerika birleşik devletleri Başlığındaki Önemli Entry'ler