1. 1.
  american pie serisinin dördüncü filmi. lise 2 'nin sonlarında başlamasıyla serinin ilk filminden bile daha geriyi konu alıyor.

  ortada abisi gibi olmak isteyen bir matt stifler var. ilk üç filmde sean william scott 'ın canlandırdığı steve stifler karakterinin kardeşi olan matt stifler abisine özenmekte ve onun fırlamalık mertebesine yükselmek için büyük efor sarfetmekte. işte bu matt stifler tek odak noktası yapılarak american pie 'ın büyüsü bozulmuş. ilk 3 film 4-5 karakter üzerinden anlatılmakta iken bunda tek karaktere indirgenmesi izleyiciyi sıkıyor. american pie 'ın diğer gençlik filmlerinden pek de farkı kalmıyor. tad hilgenbrink 'ın sean william scott 'ın mimiklerini bu kadar başarılı taklit etmesi güzeldi, ama o kadar. oyunculuk namına eugene levy 'nin dışında en ufak adım atamayan bir yapıt.

  ilk filmlerden tanıdığımız sherman mezun olduğu lisede çalışan rehber öğretmen olarak karşımıza çıkıyor. gerçekten gülüyoruz o dakikalarda. jim ile evlenen alyson hannigan 'ın canlandırdığı michelle hamileymiş. bunun da haberini michelle 'in bando kampında üstlenmesi gereken görevi gelini hamile olduğu için yerine getiren eugene levy 'den alıyoruz.
  2 ... roy mustang
 2. 2.
  güzel eğlenceli bir film ancak serinin abarttığı nokta olduğu kesin.
  1 ... kozanteoman