bugün

baba yarısını musalla taşına bırakmak demektir.. amcam henüz 44 yaşındaydı. Babam ise 41.

öyle sık görüşmezdik yengemin haseti yüzünden. yazlık evlerimiz karşı karşıya olmasına rağmen ne onlar bize gelirdi ne de biz onlara giderdik.. ama ben onları her gördüğümde giderdim yanlarına amcamın elini öper, yengeme sarılırdım.. çocukluğumdan beri 1 defa bana somurtarak baktıklarını görmedim onlarda beni çok severlerdi..

daha 2 ay önce iş yerine gittim.. yüzüme gülerek bakar ve bana "aslanım" diye seslenirdi. taksiye bindik notere gitmek için o ön koltuğa oturdu ben onun arkasına. araç vekâleti verecekti bana orada üstünkörü annemin babamın kardeşlerimin hatrını sordu, söyledim, çok selâmlarımı ilet dedi..

dün gece de saat 11 civarında işten eve gelmiş ve yemek yiyip yatmış. gece 3 sularında kalp krizi geçirmiş ve ağzından köpükler çıkarak ruhunu yaradana teslim etmiş güzel amcam.. hâlâ şaka gibi geliyor. sabah 5 gibi tüm aile apar topar evlerine gittik. yaklaşık 5-6 senedir ikâmet ettikleri eve ilk defa gitmiştik, amcamı göremedik ama. güle oynaya akşam yemeğinde sohbet edeceğimiz yere baba oğul hüngür hüngür ağladık amcama. annem de yengemle arasının bozuk olmasına rağmen ikiside birbirine bakarak ağladı. yengem kocasına ağlıyordu annem ise bunca senedir çocuklarının hasret kaldığı amcasına.. ah yenge..

haset.. rabbim kimsenin içine 1 dirhem vermesin. akrabalık bağlarını söküp atıyor ciğerden. yengemin haseti yüzünden ben amcamı özleyerek defnedeceğim.

peygamberim ona şefaat eylesin, rabbim onu cehennemden sakınsın inşallah. ben baba yarımı kaybettim ve amcanın ne demek olduğunu ne yazık ki yeni öğreniyorum..
O kadar önemli değil.
13 yaşındayken yaşadığım olay. 36 yaşında vefat etmişti. hayatımda ilk kez babamı hıçkıra hıçkıra ağlarken görmüştüm. o yaşta pek birşey hissetmemistim. 4 amcam daha var. Allah gecinden versin.
güncel Önemli Başlıklar