bugün

mal dışarı gitmesin diye zorla evlendirilmişte olabilecek erkektir.
amca oğlu ile evlenen erkekten daha hayırlı erkektir.
arada aşk varsa amca, dayı dinlemez.

(bkz: kalkmışın dini imanı olmaz)
özellikle ülkemizin güneydoğu bölgesinde sıkça görülen bir durumdu.
dikkat ederseniz _di li geçmiş zaman eki kullandım; çünkü günümüzde artık pek böyle durumlara rastlanmamaktadır.
bu durum özellikle kuzenlik kavramının pekişmesiyle bayağı aşağıya çekilmiştir
ki böyle evlilikler olmamalıdır da; zira hem toplumsal açıdan doğru değildir hem de evlilik sonucunda doğan çocuklarda akraba evliliği denen (kan uyuşmazlığı) çekinik genin güç kazanması ile sağlıksız bebekler doğmaktadır...
çocuksal bağlamda ileride kendini bekleyen sıkıntılardan bi haber insan.
daha çok sevmeden,aile zoruyla,doğuda yapılan evliliktir.
dinen sanırım nikahı caiz olmayan biriyle evlenmiş erkektir. ama bilemiyorum tabi oladabilir.
düğününde az altın takılabilecek erkektir çünkü kız tarafı da erkek tarafı da aynı.
kürttür.
bir öğretmenim derdi ki: "akrabasıyla evlenenlerin, hayvanlardan farkı yoktur". yok sevmiş yok aşık olmuş falan demeyip gerçekçi düşününce hak vermemek elde değil. hem bilimsel açıdan hem dini açıdan uygun görülmeyen bir hadise zaten. doğacak olan çocuğun özürlü olma ihtimali bile insanı ürkütüyor.
iki türü vardır.

1-ailesinin zoruyla, baskısıyla evlenmiştir. amaç başkalarıyla mal paylaşımı olmasın, miras aile içinde kalsın.

2-erkek kişi sapıktır ve kardeşi sayılabilecek birisine göz koyup evlenmiştir.
aile zoru ile evlenen erkektir. severek evlenenler bir elin parmaklarını geçmez.
kardeş yarısı ile evlenmiştir. dinen caizdir, bilim açısından sakıncalı.
mana ve anlam yüklenesi bir durum değildir tasvip edilmemeli onaylanmamalıdır bu tür ilişkiler, şiddetle kınanmalıdır.
çocukluk aşkıyla evlenmiştir.*
kardeş ile evlenmek gibi bir iğrençliği yaşayan erkektir. ailesi zorla evlendirmiş ise ona zaten erkek denmez. hadi kızlarımızını döve döve ailesi zorla evlendiriyor kendi istedikleriyle maalesef. erkek denen sığır nasıl ailesinin zoruyla evleniyor anlam verilememektedir.
kimse yazmamış ama şu duruma sebep olmuştur ayriyeten

(bkz: amca oğluyla evlenen kız)
güzel ülkemde küçücük kızlarımızın hayatlarını mahveden törenin(!) yaptırımlarından biridir. hangi akıl ile böle bir işe kalkışır aile fertleri anlamış değilim. *
ayrıca kokain yada başka bir uyuşturucu madde kullandıklarını düşündüğüm beyin hücreleri ölmüş insancıklardır.
oğlumuzu eller kapmasın, kızımızı ellere vermeyelim zihniyetindeki ana-babanın ,hala-teyzenin, dayı-amcanın evladıdır.
karadeniz'li olma ihtimali olan erkektir.
amca, teyze çocuklarının evlenmesinde hukuki olarak da dini olarak da bir engel yoktur. yani amca,teyze çocuklarının evlikleri hukuki ve dini açıdan normal bir durumdur.

insan vicdanı açısından normal karşılanmaması da olağan bir durumdur. birşeyin engeli olmaması yapılması gerektiği anlamına gelmez. insanın bok yemesi için de herhangi bir hukuki ve dini engel yoktur ama kimse yemez değil mi?

amca kızı ile evlenme ihtimali olan biri olarak söylüyorum bunları. vardı öyle bir ihtimal ama bünyem müsade etmedi evlenmedim.

böyle birşey duyunca yani amca-teyze çocukları evliliği deyince hemen kürttür, doğuludur diye ırkçılık yapanların da dünyadan haberi yok, kafalarını öyle bir ırkçılık sarmış ki başka bir şeye basmıyor. karadeniz'de de yaygındır. trakya'da ise 1-2 istisna belki vardır ama genel olarak tasvip görmez ve yapılmaz. diğer bölgeler için fikrim yok.

akraba evliliği normaldir, yapılabilir, yapılmaması daha iyi olur, hatta çok daha iyi olur yapılmaması, yukarıda bazı arkadaşların dediği gibi sakat çocuk sebebi olma ihtimali de yüksektir, bildiğim pek çok akraba evliliğinde hiç rastlamadım ama tıbbi olarak ispatlanmış birşeydir ben rastlamadım diye olmayacak şey değil.
bazı batı ülkelerinde sapıkça görülen durum.
çok tuhaf durumdur açıklanması zordur.

şimdi tüm erkek arkadaşları bir anlık düşünceye davet ediyorum

yalnızca 3 saniye amca kızınız ile seviştiğinizi düşünün.

kusuyorsunuz değilmi?

her adamın harcı değildir. (bkz: bana gelmes)
amcayla evlenmiş gibi olandır.
dinen caizdir. fakat dinen caiz olması durumun mide bulandırıcı olmasını engellemez. ensest ilişkiye yakın bir durumdur.