1. 1.
  başlığa gerisi sığmadığı için devamı burada ; ahzab suresi 50. ayet

  Ey peygamber! Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verip de elinin sahip olduğu kadınları, seninle birlikte hicret eden amca kızlarını, hala kızlarını, dayı kızlarını, teyze kızlarını, kendini peygambere mehirsiz olarak bağışlar da peygamber de onunla evlenmek isterse böyle bir mümin kadını -ki sonuncusu diğer müminlere değil, zatına mahsustur - sana helâl kıldık. Müminlere eşleri ve sahip oldukları kadınları hakkında hangi kuralları geçerli kıldığımızı biliyoruz. Sana mahsus olanı güçlük çekmeyesin diye meşrû kıldık. Allah çok bağışlayıcı, pek esirgeyicidir.

  cenabı allahın resulüne gönderdiği ayettir.hemen bir ayet daha gelir ahzab 51

  Ey Muhammed! Bunlardan (hanımlarından) dilediğini geri bırakırsın, dilediğini yanına alırsın. Uzak durduklarından dilediklerini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Bu onların gözlerinin aydın olması, üzülmemeleri ve hepsinin de kendilerine verdiğine razı olmaları için daha uygundur. Allah, kalplerinizdekini bilir. Allah, hakkıyla bilendir, halîmdir. (Hemen cezalandırmaz, mühlet verir.)
  -2 ... inderex
 2. 2.
  Dini olarak bir problem yok ama biz de kültür olarak var yasak gibi bir sey zaten öyle yetistiriliyoruz ki birbirine kimse hallenmiyor kardes gibi.
  2 -1 ... karton toplayan cocuk
 3. 3.
  Sana komple amca dayı hala falan helal, sen düşünme bu kadar.
  2 ... sozleriyle alkis alan yazar
 4. 4.
  sapık birisi olmadığım ve vicdanen ve de ahlaken edebe aykırı bulduğum için bana helal olmayan ayettir.
  -3 ... inderex
 5. 5.
  Sapık mottosudur.
  Tüm kuzenlerime kardeşim gözüyle bakarım. Benden büyüklere abla, küçüklere kardeşim derim. Kuzenle evlenen net sapıktır.
  1 -1 ... alkolik oldum
 6. 6.
  ben dinsizim hiçbiriyle işim olmaz.
  1 -1 ... hastavilla
 7. 7.
  (bkz: gündem olma çabaları)

  helal degil tamam sana göre git kiminle evleniyorsan evlen ne parazit yapıyorsun.. millet sana mı soracak kiminle evleneceğini.
  1 ... leyte