1. 1.
  çok gülünç bir cezadır.

  verilen cezanın bir caydırıcılığı olması gerekiyor.

  sürücünün ehliyetine iki yıl el konulması gerekiyor.

  hatta ehliyeti iptal edilmesi gerekiyor.

  ambulansta kalp krizi geçirmiş bir hasta olsaydı? kan kaybeden bir hasta olsaydı? kasti olarak yol vermediği için üstüne de hapis cezası alması gerekiyor vs vs...
  2 -1 ... atechso
 2. 2.
  az gelen rakam. en az 2000-3500 tl arası olması lazım. üstüne 6 ay hapis güzel bir ceza sistemi olabilir
  2 ... maco cugara
 3. 3.
  Lüks araçlı trafik magandaları, bir ambulansa yol vermemek için büyük çaba sarfediyor. 34 RA 4651 plakalı araç sürücüsü M.E.Y. ve K.T.K gözaltına alınıyor fakat ‘Saygısızca araç kullanmak’tan 108 TL, ‘Geçilen aracın geçilme kurallarına uymaması’ maddesinden 108 TL, ‘Şerit izleme değiştirme kurallarına uymamak’tan 108 TL olmak üzere toplam 324 TL idari para cezası yazılıyor. Hastaneye yetişmeye çalışan ambulansın içinde hayat mücadelesi veren bir insan için her bir saniyenin hayati önemi vardır. Bunun farkında olup yada olmayıp alay edercesine ambulansla oyun oynayan bu insanlara dalga geçer gibi bu cezanın verilmesi ambulanstaki hastaya ve yakınlarına hakarettir. Bu kadar basit bir ceza verilmesi caydırıcı değildir. O ambulansta bende olabilirdim, sende olabilirdin, annen, baban yada kardeşin, eşin, dostun herkes olabilirdi. Hayat ile ölüm ile şaka olmaz.
  2 -1 ... merlininsakalii
 4. 4.
  Garip bir durumdur. Bir insan ne kadar maganda olsa da ambulansa böyle bir hareket yapmaz. Anlayamadım olayı.
  2 ... komplo teorisyeni
 5. 5.
  bunun ülkemizdeki adalet terazisiyle ilgisi yok.

  kanunda ambulansa yol vermemek yahut ambulansın yolunu kesmek gibi bir suç düzenlenmiş değil.

  bir kişiye devletin ceza verebilmesi için kanunla düzenlemiş olması gerekir.

  herhangi bir devlette doğrudan böyle bir suç düzenlendiğini sanmam. böyle bir götlüğü kimse düşünüp bunun da cezası bu olsun dememiştir, çünkü böyle bir götlük dünyanın hiçbir yerinde görülmez.

  adalet terazisi değil, terazinin tarttığının düzelmesi gerek. bu kadar orospu çocuğunu hangi teraziye koyarsan şaşar.
  ... raduyev
 6. 6.
  adamlar dr. öldürüyor düzgün ceza almıyor, buna mı büyük ceza verecekler.
  ... abhartach lynch
 7. 7.
  Köyde dana satan çomara araba satılmasın amk.
  ... vexillarius of theodopolis
 8. 8.
  aslında kasten adam öldürmeye teşebbüs ile yargılanması gereken kişidir. hastaneye yetiştirilmeye çalışılan hayati tehlikesi olan bir hasta o ambulansın içinde olabilirdi. kaybedilen süre yüzünden hasta hayatta olmayabilirdi. içeride ne olduğunu bilmediği halde bunu yapması kasten adam öldürmeye teşebbüstür. herhangi bir taksir durumu da yok bilinçli olarak yolunu kapatıyor ambulansın. acaba kimin akrabası, komşusu, tanıdığı bu vatandaş. ne kadar hafif cezalar bunlar böyle.
  ... greifswald