1. 1.
  kapitalizmin en vahşisinin yaşandığı amazon şirketinin çalışanlara uyguladığı insanlık dışı uygulamalar konusu. evet ben liberalim ama biz köleliği savunmayız, insanı savunuruz. paradan önce birey gelir, insan hakları gelir. sosyal haklar gelir.

  habere bakalım:

  --spoiler--
  Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos’un teknoloji devi Amazon, yeniden şirket kültürü nedeniyle eleştirilerin odağında. Öyle ki, çalışanlar korkudan tuvalete gidemiyor, hastalandıklarında sert bir şekilde cezalandırılıyor.

  Amazon’un ingiltere’nin Staffordshire şehrinde bulunan deposuna çalışan gibi giren yazar James Bloodworth, şirketin ürün paketleme ve gönderim işlerini üstlenen çalışanların inanılmaz şartlarda çalıştıklarını ortaya çıkardı. Bloodworth’ün ortaya çıkardıkları arasında, tesisteki tuvaletlerin sayısının azlığı nedeniyle çalışanların tuvaletlerini şişelere giderdikleri de yer alıyor.

  ngiliz The Sun Gazetesi’ne konuşan Bloodworth, “Üst katta çalışanlar tuvalete gitmek için dört kat merdiven inmek zorunda kalıyor. ‘Boş geçirdikleri’ zaman yüzünden cezalandırılmaktan ve işlerini kaybetmekten korkan insanlar tuvaletlerini şişelere yapıyordu.” dedi.
  http://www.haberturk.com/...cikarildi-1923231-ekonomi
  --spoiler--
  -2 ... gelenek karsiti sekuler hero 2