1. 1.
  son yıllarda ülkemizde patlama yapan, birbiriyle iyi anlaşan 3-4 gencin oluşturduğu, aralarında sağlam grupların da bulunduğu, her an keşfedilmeye ve parlamaya hazır bekleyen, kanları geçnlik ateşi ve müzikle kaynayan, profesyonel değil amatör olan müzik topluluğu.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  (bkz: zikkim)
  ... butcher
 3. 3.
  yerden yüksek, allahsız tospaalar, anten, dengesiz herifler, düz mantık, feedback, k.e.k, kırık çizgi, klinik, kola, less, leş, papirus, poster iti, seyyah, sokak köpekleri, şaşkın bakkal, the a.y.ı.l.a.r, tasma, zıkkım gibi örnekleri vardır.
  ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  son zamanlarda o kadar çoğaldılar ki hangi birini takip edeceğimizi şaşırdık. özellikle rock ile ilgilenen gruplar çok arttı. bazıları her ne kadar buram buram amatörlük koksa da, aralarında çok iyi gruplar da mevcut.
  (bkz: çamur)
  (bkz: deli gömleği)
  (bkz: kesmeşeker)
  (bkz: kumdankaleler)
  (bkz: peksimet)
  (bkz: mangır)
  ... aura
 5. 5.
  (bkz: ruhun gemisi)
  ... karga
 6. 6.
  bir camia haline gelen şey.
  hatta izmirde marka haline geldi.
  (bkz: izmirock)
  ... zlatan1937
 7. 7.
  küçük şehirlerde kurulanlari her zaman yaşadıkları şehirlere bok atıp.'abi burda pop çalmam ben bi kafede' , 'onlar piyasa grup abi herşeyi çalarlar biz çalmayız' derler. lisede olanlari ise 'ulan bi istanbul'u kazanayım ne müzik yaparım' der.
  ... vali fahribey
 8. 8.
  herkesin hayatının bir döneminde, bir şekilde dahil olması gereken, müzisyen örgütlenme biçimi.

  şimdi gelelim ülkemizdeki genç gruplara gelecek eleştiriye: arkadaş biraz üretin yahu. barda led zeppelin parçalarını bire bir çalarak led zeppelin olunmuyor.
  ... anoktainoktagnokta
 9. 9.
  https://youtu.be/AqlSBwfslVA
  ... aziz reis 60