bugün

entelektüel birikime sahipmiş gibi görünme çabası içerisindeki şahsa söylenebilecek söz öbeği. bu mümtaz şahsiyetler günlük hayatta insanların çok kullanmadığı, çoğu insanın anlamını dahi bilmediği kavramları cümlelerinin içine serpiştirerek ben çok biliyorum havası yaratmaya çalışırlar ve ezik psikolojisini ta derinde yaşarlar. beş kelimesinden biri sistem ve emperyalizm olan zavallılar da bunlara dahildir.

bu da benden bonus; (bkz: aman yarabbim milyonlar falan)*
söyleyen gramsci'nin hegemonya kavramına atıfta bulunuyor da olabilir. o söyleyedursun bazı baldırı çıplak soytarılar da bunu kendi sığ düzeylerine çekerek şirin olsunlar, taraftar da bulsunlar. aman okumayın sadece osurun sıçın anasını satim.
kendini entellektüel sanan kişilere karsı soylenen güzel soylemidir. aslında bilmedigi kavramları kullanıp biliyormus gibi yapan bu insanlar okuyormus ve biliyorlarmış gibi yaparlar sadece miş gibi yaparlar. acı olan şudur ki okuduklarını idda edenler ise bunları yutarlar. oysa birikimli ve gercekten entellektüel birisi karsısında göt olmaktan kurtulamaz bu insanlar. kendileri her daim eziktirler ve öyle kalacaktır.