1. ?.
  hakikatten içinden çıkılması zor bir problem.

  ya moderatörler çok şey biliyorlar ya da ben bir şey bilmiyorum.

  kaç zamandır şöyle ağız tadıyla bakınız veremedim. ne zaman versem "amacı dışında kullanıldı" diye uyarı mesajı geliyor ve entry silinmiş oluyor.

  benim bildiğim bakınız bir başlığa, bir iddiaya laf dokundurma, veciz ifaderle durumu ifade etmeye, ironi yapmaya yönelik bir ifadedir. ekşi sözlük te bol bol görürsünüz. bakınızla bilimde çağ açacak değiliz ya!

  evet! lütfen biri bana bunu açıklasın.
  5 ... talihsiz sokak kedisi
 2. ?.
  3 günlük uludağ sözlük yazarlık hayatımda çoktan 1 tane edindiğim uyarı.
  2 ... paranormal erotizm
 3. ?.
  biliyorum diyenin yalan söylediği konu...
  mesela biliyorum de bana:
  - biliyorum.
  + (bkz: yalan söylüyorsun)
  2 ... tahin ile pekmez
 4. 0.
  küfür ettiren sorunsaldır.
  sikeyim amacınıda, bakınızıda. Götveren ibneler. şeklinde küfürlerle nedir la amaç diye sorgulatır insanı. Mesela bir başlığı diğer başlığa yönlendirme yapacaksınız diyelim.
  Örneklerle açıklamak gerekirse
  Mesela (bkz: moderasyon ibne midir sorunsalı) * başlığına, (bkz: ibne midir moderasyon) başlığını bkz kullanarak yönlendirmek istiyorsunuz. Bkz yapıp yönlendiriyorsunuz sonra çat diye silik kutusu yanıyor amacına uygun bakınız değilmiş.
  Amaç ne lan?

  sonra bir derdim var diyerek mesaj atıyorsunuz 2 gün sonra cevap veriyorlar entry numarası nedir? entry numarasını veriyorsunuz anında 2 gün sonra tekrar cevap veriyorlar "silinmesinde hata yoktur" diyorlar.
  La kapçık ağızlı bi açıklama yap gerekçe nedir yönlendirme lan bu yönlendirme amk.
  2 ... tsira
 5. 1.
  başlığın konumuna göre değişkenlik gösteren sorunsallardır. genelde silinir alakasız olduğu gerekçesiyle. ancak öyle başıklar açılıyor ki, verdiğiniz bakınız mantıksız ve sözlüğün kullanım amacı dışında olsa da eğlendirici oluyor. hatta zall sözlüğün tanımıni girerken, eğlenmek ve bilgi edinmek olarak nitelemiş. misalen şu başlık ve benim verdiğim bir bakınız;

  http://imgim.com/6818incik197784.png

  evet çok gereksiz ve saçma, en az başlık kadar yani. modlar tarafından silindi ama eğlendik, pm atan arkadaşlardan ''canım çok sıkkındı bugün, biraz olsun güldüm teşekkürler'' gibi mesajlar aldım. uludağ sözlük tanımına göre, ''bilgi edinmek ve eğlenmek'' ise amaç. eğlendik işte. ama silindi bakınız özelliğinin amacı dışında kullanılması gerekçesiyle. mühim değil ancak amacına uygun bakınızlarda amaç aranacaksa, işe başlıktan başlamak gerek. elbette sözlük amacına uygun şekilde kullanılmalı, inci sözlük gibi cıvıtmayalım ama birazda esnetelim bu kuralları olmaz mı? silik kutusu yanınca, sanki mod (bkz: yazar burada sıçmış) mesajı veriyor gibi bir hisse kapılıyor insan.
  1 ... cesarettin abi
 6. 2.
  başlıkla alakalı olması gerekliliği uygulanırsa ortadan kalkacak sorunsal fakat birde şöyle bir şey var;

  --spoiler--
  sözlük geleneği haline gelmiş klişe bkzları gammazlamayın. bir sözlük zevki var onu da bozmayın.
  --spoiler--

  sözlüğün geleneği haline gelen;

  (bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
  (bkz: bi bitmediniz amk)
  (bkz: tamam sakinim)

  bu tarz bakınızlar artık geleneksel bir hal aldığı için gammazlanmamalıdır. gammazlansa bile moderatörler bunları silmemelidir. buradan yönetime sesleniyorum.
  1 ... tam35izmir
 7. 3.
  bakınız fobisi oluşturur yazarlar üzerinde.

  bakınız verirken elim titriyo amk. cimri patron misali.

  bak* bu entry de bile veremedim.
  2 ... saint andre
 8. 4.
  (bkz: sözlük kuralları)
  ... usualsuspects