bugün

tabutta rovasata nın akılda kalan repliklerinden birisi. aynı zamanda babazula nın aynı ismi tasıyan bir sarkısı bile vardır. hatta ve hatta umut sarıkaya nın yazılarına sık sık malzeme olur.
çemeberimde gül oya dizisinde de bir hastane sahnesinde geçen bir replik.
+ ben aslında sizden
- ne?
+ ben aslında sizden
- ne?
+ ben aslında sizden
- ne?
+ bişi istesem...
http://www.alkislarlayasi...d390e6eae0488d04429877634
uykusuz'da soyadını hatırlamadığım cihan adlı çizerin böyle bir köşesi vardı, belki hala vardır.

edit: cihan kılıç'mış. chanson de roland'a teşekkürler...
cihan kılıç ın uykusuz da çizdiği siyah beyaz olan hoş bir köşe.
ne zaman yanında birini istesen seninle olabilecek insanları sevdiğini anlatan cümledir.

insan nasıl anlatılır hislerini diye düşünür. sanırım bunun tek bir adı var; kardeşlik... gün gelip yollar ayrıldığında bile asla unutmayacağım anılarımın baş kahramanlarıdır arkadaşlar... bir sevgili gibi seni sarıp sarmalayan, annen gibi seni düşünen, öğretmenin kadar herşeyi öğrendiğin oyun arkadaşlarındır onlar. oyun arkadaşı dedim çünkü hayat tatlı bir oyun ve asla arkadaşlar olmadan oyun oynanmaz. her oyunun farklı bir zevki vardır. her oyun akılda kalır. çünkü en saf haliyle ruhunun, tek amaç farklı insanlar ve ortaklık vardır. yıllar sonra bedenimiz yaşlandığında bile ruhumun asla unutmayacağı insanlardır.
ve son olarak;
Ben dostlarimi ne kalbimle ne de aklımla severim.
Olur ya ...
Kalp durur ...
AKIL unutur ...
Ben dostlarimi ruhumla severim.
O ne durur, ne de unutur ... (bkz: mevlana)

sizi seviyorum. olmasaydınız ben olmazdım, olmasaydınız benliğimi bulmazdım. *
(bkz: mahsun beni taksim e götür)
uykusuzun en skimsonik hikayelerinin bulunduğu anlamsız köşe. bugüne kadar bir tanesine bile tebessüm dahi etmediğim gibi bir de üstüne her sene kullandığım uykusuz takviminde bu sene o çıktı bahtıma.
bir iki haftadır göremediğim köşe. çok komik olan köşedir ayrıca. insan kendisini görüyor bazen.
"ama arkadaşlık ağaca benzer,
kurudu mu,
yeşermez artık."

nazım hikmet ran...
beni farklı diyarlara götüren üstün oyuncunun üstün cümlesidir. Ne kadar içten.
http://galeri.uludagsozlu...a%c5%9flar-iyidir-148920/
kaynağının ne olduğu öğrenilince daha bir sahiplenilen, sevilen replik.

mahsun: senin yatacak yerin yok mu?
kız: hem var hem yok, arkadaşlarda kalıyorum.
mahsun: ben de; ama arkadaşlar iyidir.

(bkz: tabutta rövaşata)
güzel filmden manifesto yaratılacak aforizmadır. doğrusu vardır. iyi arkadaştan iyisi yoktur.
(bkz: friends with benefits)
tabutta rövaşata filminin 49:15 inde geçen mahsun süpertitizin repliğidir.
arkadaş şarkısını duyunca şarkısını dinlerken, bu film repliği de "on" geliyor.
tabutta rövaşatada ilk başta pek üzerinde durmadığım ancak film hakkında araştırma yapınca çok meşhur olan replik hakketten de çok güzel söylüyor mahsun reyiz. bir adam bu kadar mı güzel rol keser..
mahsun her defasında tekrarladığında iç burkan replik.
evet, ama arkadaşlar iyidir...
Facebook albüm ismi.
Hiçte iyi değildir. Hepsi de korkunçtur.
görsel