bugün

Hangi ortamda açılırsa açılsın, türban konusu açıldığında, türbanı savunan kişinin son kozu olan cümle.

Kimse de işin içine "Allah emri" girdiği için, "evet efendim takmasınlar" diyemiyor haliyle. Ama ülke tv deki kızımızın dediği gibi takmasınlar. içinde bulundukları kurumlar, Allah emriyle yönetilen kurumlar değil ve eğer sen," inancim böyle kural dinlemem" diyorsan, hiç kimseye şu kurala uyacaksın diyemezsin. Ben de kırmızı ışıkta gecerim ve " inancım bu. Ben honda dinine inanıyorum ve kırmızıda gecmek büyük sevap" diyebilirim misal.

inancını allahla aranda yaşa. Ben bilmek istemiyorum neye inandığını. Hele de başkalarına," siz de buna inanın ve benim inancımın emirlerini yerine getirin" demeni.

Sonuc: Allah dedin diye her kurala uymaktan muaf olmuyorsun. Takmayacaksin. Yok gercekten günahsa, merak etme, o günah sana değil sana onu taktirtmayana gider. Rahat ol.
(bkz: türbanı islam dininin gereği sanmak)
takılması Allah'ın emri olan bir örtüyü takanların kendilerini en basitinden savunma şekli ve haklı bir savunma şeklidir.
özgürlüktür aynı zamanda.

git geç bakalım honda dinini yaşıyorsan sonra ne oluyor? töbe töbe...
ney ile neyi satın almak istiyorsun sen?

son aşama değil de ilk aşamada ö z g ü r l ü k diye kesinlikle tüm muhaliflerini knock out eden bir konu. tabii kemalist zevata laf geçirmeye çalış bir boka yaramaz.

lan ergen ergen insanlar geçmiş yazı yazıyor ya şu sözlükte ona üzülüyorum. bu türleri gidip dota, knight online, wow başlıklarında daha başarılı olacakları kesin...

ayrıca (bkz: ne içiyorsan aynısından istiyorum)
cevabı kesinlikle kutsal kabul edilen bir kitaptan bakılabilecek bir soru.

yeşil ışıkta durulacağı hangi kitapta yazıyor buna inanan kaç kişi var hemen belirt sayı dök bir tarihçe çıkar zaten bunu yapamazsın bu bir.

ikincisi dinler normal hayatta uygulanabilir olmalı.hinduizmde bile inekle dolaşmak diye bir emir yok,kural yok.bu da sizin götünüzden uyduruldu sözlüklerde.

islam'ın seni rahatsız eden hiç bir emrini uygulamak niyetinde değil bu insanlar.

giydiğin şort gibi düşün onu fazla anlam yükleme,sen yüklemediğin için takmıyorsun zaten unuttun mu bunu?

islam'ın bir çok emri var ve kutsal kitapta belirli zaten milyarlarca insan gelip geçti hepsi aynı şeyleri söyledi bu konuda.

ama kırmızı ışık olayı bi ilk, peygamberliğini ilan edip başlayabilirsin

bu dini sen başlatabilirsin

ama yine de dediğim gibi uygulanabilir olmalı ,hayatı aksatmamalı

başörtüsü bir kumaş ve kızların kafasında, ayağınıza takılmaz,arabaların önüne aniden çıkmaz ,akmaz ,kokmaz ,ses çıkarmaz

zararı varsa da o kıza ..
pavlov'un köpekleri yakıştırmasının yapılacağı sorudur.

ayrıca;
--spoiler--
yeşil ışıkta durulacağı hangi kitapta yazıyor buna inanan kaç kişi var hemen belirt sayı dök bir tarihçe çıkar zaten bunu yapamazsın bu bir.
--spoiler--
gibi bir savunma ile yetişme aşamasındaki kişinin aile tarafından dini yönde yok sayılan iradesine verilen örneklemeyi cevaplayan dangalakların olduğu sorundur.

"mormonların kitabı var. 2 milyon kişi tarafından kabul görülüp uygulanmaktadır" gerçeği ile -kitap var mı kitap?- dangalaklığına cevap verilesidir.

esas problem "buna inanan kaç kişi var" düşüncesidir.

yani bu kadar mı öküzsünüz yahu ? bu kadar mı şartlı köpeklik merakı var ? ne derece toplum ve adaptasyon sürecinizde iradesizliği, özgürlüğü yok sayıyorsunuz ? herkes olmanın doğruluğuna bu kadar mı inanıyorsunuz ? 70 milyon birbirini sikse katılacak mısın ? doğruluk anlayışın çoğulculuk mu ?

bıraktım uzun uzun açıklamayı, siktir edeyim yani süslü lafları. başka söze ne hacet.
Honda dinini küçümseyenlerin sık sık bel bağladığı cümle.

Adamların ölçüsü inanan sayısı. Yani o dinin ne söylediğinin aslında çok da önemi yok. Zaten belli de. Doğduğu gün nüfus cüzdanına haşirt diye "islam" yazılmış, şimdi o dini peygamberinden daha hararetli savunuyorlar. Yok sekip de 500 km batıda doğmuş olsalardı, şimdi belki de " kutsal ruh, Meryem" geyikleri çevirip boyunlarında haç taşiyacaklardi.

Neyi küçümsüyorsun? Ben çıkıp " bana Honda type r den vahiy geldi. Peygambermişim" desem, seninkinden ne eksiğim olacak son tahlilde. Ne gibi bir kanıt göstermem gerekecek bunu sana ispatlamam için. Hiç. Sen kutsal dediğin kişiye nasıl inanıyorsan niye bir başkasının başka bir şeye inanıyor olması saçma sapan geliyor. Ya da aynını senin inancın için tahayyül etseler nasıl zoruna gider.

Evet. Sonuçolarak biri de çıkar gayet ciddi olarak " ben şuna inanıyorum ve inancıma göre senin şu kuralına uymak zorunda değilim" der. Bu Honda dini olmaz da pejo dini olur. Başkası olur. Kimsenin de inancına" hadi len ordan" deme hakkını sana vermezler. Ama kuralları din kuralları olmayan bir ülkede istersen Ferrari dinine inan, seni bağlayacak tek şey pozitif hukuktur. Allah emirleri değil. Kafana göre, " inancım bu uymuyorum" diyemezsin. Allah emri dedin diye akan suların durmasını bekleyemezsin.
bunu diyen dini bütün adama nur suresi 31. ayette türbanı anlatan hangi cümlenin geçtiği sorulmalı, kem küm ettiği sırada da bir öğretmen edasıyla, sevgiyle kuran'da böyle bir emrin olmadığı anlatılmalıdır.

gerçeğin anlaşılmasından sonra gelen bir duygu boşalmasıyla birlikte gözyaşı dökülmeli, hep beraber güzel yarınlara kucak açılmalıdır.
güncel Önemli Başlıklar