bugün

ruşen çakırın iç burkan sözü. erdoğan polislerinin öldürdüğü metin lokumcuyu yine sanki kendisine taş atmış ve hatta otobüsten dengesini kaybederek düşen polisi yaralamış gibi suçladığı bir anda, ağzından kısık bir sesle dökülmüştür.
ezenin zulmünden allaha sığınan bir ifade. ölümle her hesabın kapandığını bilmeyen densizlere işlemez ama elden başka ne gelir...
bir firavunun "ben bilmem" diye yanıtladığı söz.

ayrıca sözün bittiği yer.
buradan izlenebilecek beyan: http://video04.uludagsozluk.com/res/video/52/0/88420.mp4

not: az önce link tam verilemedi.
polislere taş atmışmış. inşallah başlarına gelmez. böyle salak salak yorum yapmadan biraz empati kurmak gerekir.
dini bütün adamlar güya. o yüzden oy alıyorlar ya. bunların dini imanı yok. allah bunlardan bir an önce kurtarsın bu ülkeyi.
insan hayatından bahsediyorsunuz, insan! sıçtırtmayın çarkınıza, polise taş atmışmış da bilmem neymiş de bıdı bıdı bıdı.. yeekk yeaa! polisin kalkanı var gazı var cartı var curtu var, polise taş atmanın ne zamandan beri hükmü ölmek! siktirin gidin sinirlendim, ideolojiniz, tuttuğuz takım pardon parti hangi bokun lacivertiyse fark etmez, asgari müşterek de "insan hayatının kutsallığı"nda birleşin.

polise taş mı atmış, alın içeri neyse cezası çeksin. haa o polis kendine mukayet olamayacak kudretsizlikte de siktirsin gitsin kendine yeni bir meslek edinsin!

tayyip çıkmış hala ötüyor, yok onu yapmış da yok bunu yapmış da yok polise taş atmış "tespit edilmiş de", eee sonuç ne ölmeyi hak etti yani kısaca, öyle mi!?

şu parti gene oy kaldıracak ya ne diyim, türk milleti herşeyin sahtesini pek bir seviyor. "insan"ın bile!
türkiyeyi kucakladığını iddia eden başbakanın, ölüsüne dahi hakaret ettiği metin lokumcuyu savunan yegane cılız isyan. apoyu bilmem ama bölücübaşı erdoğanı bu ülkenin büyük kısmı asla ama asla affetmeyecektir.
bana şu lafı hatarlatan söz. (bkz: her firavunun bir musa si olur)
(bkz: ben bilmem)
ölüye saygısı olmayan ve yarın bu saygısızlığı kendi ölülerinde aynı ile görecek gözü dönmüş şakirtlerin eleştirebiliği bir mazlum ahı. ama tüm o ahlar bir bir çıkacak, bundan emin olun. bu dünyada çıkmazsa öteki dünyada...
su testisi su yolunda kırılmıştır, ölümünün nedeni gaz değil kalp rahatsızlığıdır.ailesinin başı sağolsun, ben de başbakan gibi emekli bir öğretmene yakıştıramadım.devrimmiş peh.
(bkz: zulum ile abad olanin akibeti berbad olur)
(bkz: siz öldürmeyi iyi bilirsiniz)
ardından başbakan'ın cevabıyla ne kadar vicdansız ve sözlerinde samimiyetsiz olduğunu anladığım söz.
daha önce bebek öldüren polisin katle devam ederken onları gazlayanın açıklamalarına dayanamayan duyguları olan insanın ağzından çıkan laftır.
şöyle ;-ama öldü efendim
-ben bilmem
(bkz: one minute)
(bkz: ben bilmem)
ruşen çakırın programda susturulmadan öncekı son sözü.
5 saniyeleğine de olsa içimi yakmış cümle.

ruşen çakır ın akrabası olduğunu söylediği merhum şahısı hayatında hiç tanımamış olduğunu duydum. ölünün arkasından konuşmak doğru olmaz ama malum olayda merhumun davranışları da ortada. tüm bunlara rağmen (ruşen çakır ın samimiyetsiz olabileceğine de işin içine katarak) tayyip erdoğan ın en azından merhuma allah tan rahmet dilemesi yerinde olurdu. ben bilmem diyerek işin içinden çıkmak yakışmadı. adam öyle sesi titreyerek söyledi ki şu sözü içimin yanması da ondan sanırım.
fransa'da bu tarz olaylarda 70 kişinin canını bir çırpıda alıverdi polisler. öyle sınırsız özgürlük falan yok. sen devletin polisini öldürmeye meylet sonra da hastalığına bağlı olarak etkilendiğin biber gazından ölünce badem gözlü ol. ben de bilmem. polisi linç etmeye kalkar provake eder, terörizm yaparsan bir bedel ödersin. sağlamsan gözlerin yanar, hastaysan ölürsün. keşke ölmeseydi. lakin bu adam evinde yatağında mı öldü birader. ruh hastası mısınız ? ayrıca olayda öldürme kastı mı var ? ateş mi ettiler, kalbine tekme mi attılar ? sizin adaletinizi sikim ben. kör ölünce badem gözlü olmaz. körse kördür bu adam körmüş. kalp hastasıysan ne işin var senin terörist eylemlerde. terörizmi destekleyen onayan ve benimseyen herkese lanet olsun. bunu yapan polisse de askerse de lanet olsun. ama burada adam terörist beyler. ayrıca kalp krizinden öldü.
(bkz: bir che değil)
ruşen çakır'ın gözlerinin dolduğunu farkettiğimiz an oldu.
ne diyelim ey diktatörler, bu dünya size de kalmaz.
(bkz: şu anda muhsin yazıcıoğlu nu görüyorum)
ancak adam olanın anlayacağı cümle. "terörist, hain, sen bu ülkenin polisine nasıl taş atarsın"cıların zaten içinde ne bir beyin ne de insanlık namına bir şey bulunmadığı için onları bir kenara koyduk, içlerine bade doldurduk. onlarla işimiz yok.

ama sen ey güzel insan. içinde bir damla insanlık kalmış güzel insan. kendine insanım diyebiliyorsan aç şu videoyu bir daha izle. n'lur. adam diyor ki "polise taş atarsan ölmeyi hak ettin. madem öyle hastasın gelme eylemlere"

metin hoca neye karşı çıkmış? doğduğu büyüdüğü suyunu içtiği derelerin 3-5 kuruşa allahsız kitapsız şerefsiz köpeklere satılmasına karşı çıkmış. insanlığın en temel ihtiyacının yani suyun ticarileştirilmesine karşı çıkmış.

rte'nin suratındaki ifadeye bir daha bak. gülerek "ne yani kurşun mu atalım" derken ifadesine bak. gözlerinde merhamet namına bir şey görebildin mi? ben göremedim. ölenin arkasından bir rahmet oku. böyle olsun istemezdik de. ondan sonra yine ne saçmalarsan saçmala. ama en azından ölmüş bir insana hakkını ver. sanıyor ki metin hocaya üzülenler koruma polisinin duruma üzülmüyor. oysa senden 10 tane toplasak bir tane anadolu insanı etmezsin.

ha bir de yarın yine çıkar nutuk atarsın "filistinde göstericiler taş atıyor, israil onlara mermi ile karşılık veriyor" sen yapınca normal israil yapınca terörist devlet değil mi?

ölmez sağ kalırsak, hapislere düşüp sürünmezsek gerçekten bu iktidarın sonunun nasıl olacağını görmek istiyorum. türkiye tarihinde görülmemiş bir "ya bizdensin ya düşmansın" ve şark kurnazlığı anlayışına şahit olduk son 9 senedir. gerçekten 12 haziran bir dönüm noktası. ya tamam ya devam diyeceğiz.

yazacak çok şey var ama, hababam sınıfındaki ahmet'in de dediği gibi.

"utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürüm ama, ondan da anlamazsınız ki siz".
bu adama oy verdim ben, şimdi suratına tükürmem.
kalp krizinden ölmüş bir adamın öldürülmüş kabul edilerek üzerinden ucuz siyaset yapılması durumu. ahlaksızlık ölüler üzerinden siyaset yapmaktır. şehitler bitti çok üzüldünüz sanırım. altruistik bütün düşünceler başkalarının kanları ile beslenir. bu tarz siyaset yapanların tamamı altruist sülüklerdir. ve iğrenç oldukları 12 haziranda bir kez daha tescillenecek.
hopadaki baraj meselesine yabancı, hopadaki ormanların talan edilişine fransız olanlar elbette boşbakanı haklı görecektir. cahil dümbelekler, gözü dönmüş faşistin kıç yalayıcıları.

çok sinirliyim, çok.