bugün

anaokuluna giderken ailesi tarafından hep alışveriş arabalarının içine konulmuş, ilk ve ortaokul yıllarında ise arabanın hakimiyetini kendisi alıp çıkarttığı ''ıııuvvv brııvvvvv'' sesleriyle alışverişi zehir eden insandır efendim bu. hani amerikan filmlerinde bir trip vardır ya, çocuk ailesiyle alışveriş merkezine gitmiştir ve kendi istediklerini arabaya doldurur devamlı. aileside, çocuklarının aldıklarını yerine koyarken çocuk yeni şeylerle aracı doldurmaya devam eder ve en sonunda pes ederler. ahanda! onun türk versiyonu işte bu insandır yeminlen. artık o filmden mi çok etkilendi, aracın içinde çok oturmaktan mı kaynaklanıyor, yoksa topu inşaata kaçtıda böyle mi oldu bilinmez.

manyaktır lan bunlar. vallahi bak! bir kere kesinlikle arabayı sizin kullanmanızı istemezler. sanırsın bir proche, bi audi tt kullanıyor pizivink. ama insan denen varlık işte, istiyor yanındakide kullanmayı. ''az ver lan'' diye koluma atılanları çok gördüm ben. şey gibi bu, ''bir tur versene'' diyen bisikletsiz çocuk gibi. ama kızamıyorum bu insanlarada. çünkü bu hareketler maalesef insanların ne kadar elit, ne kadar zengin durduklarının bir işareti olarak algılanıyor toplum içinde. ''sen nerden biliyorsun lan şerfsiz?'' diybilirsiz, ama kendinizi kandırmayın bir düşünün yanılmadığımı anlayacaksınız. şey gibi lan bu, 1 milyon dolar verip toplu konutta yaşayan kafasızlar gibi. off kasılarak yürüyüşleri yok mu? göt dışarıda, göbek içeride! birde entel gülüşü patlattı mıydı değmeyin tribine. heleki ''şunuda alalım mı canım'' lafları. işte dizilerdeki aile saadeti, cola reklamlarındaki o muhteşem sofra, kent reklamlarındaki tonton dedelerin beklediği torunlar. hepsinden daha kudretli bir triptir bu. hepsini topla bu etmez o derece.

eğer arabayı kullanırken sevdiği müzik çalarsa işte o zaman dahada manyaklaşır bunlar. müziğin ritmine göre alışveriş hızını arttırır. onu alır, öbürünü alır, berikini alır. alır amk alayını. tabiki bu saadet kasaya gidildikten sonra biter ve yerini faturaya bakarken şu diyaloğa bırakır;

- 649 lira 85 kuruş. nakit mi, kredi kartıyla mı?
+ bii.. biiii. bibikk.. ibibb.. bir yanlışlık yok mu yaaa! bu kadar tutmamalıydı.

elinde fatura, evine kadar gider bu insan. bakar.. bakarrr. bakarrrrr...
yakın zamanda çapsız kalacak insandır.