bugün

Sevmekten daha zor gelen duygu.
işte böyle nehrin akışına karşı duruşlarla gelin,
varsın zayıf olun, yenilin. ama nehrin akışına bırakmayın kendinizi.
Bir kalmamaktır.

Hevesin, insanların, mutluluğun.
icardi'ye karşı yaşadığımdır. giderse 6 ay depresyon. lütfen... alışmak sevmekten daha zor amk.
Bir yara ilk açıldığında insanın ruhunda 40 mum yanarmış. Her geçen gün mumlardan biri sönermiş. 40. Günün sonunda 40. Mum söner ve insan unuturmuş, yada alışırmış.
bir ara dünyada büyük bir yıkım olsa ve geriye çok az kişi kalsa ayakta kalan kişiler bir süre sonra o yıkılmış dünyada doğup büyümüşler gibi davranmaya başlarlardı gibi bir söz duymuş idim bir ara bir yerde. neyse genel olarak kişiler için iyidir bana göre. diğer türlü koşulların değişmesi sonucu geriye pek ayakta kalabilen kalmazdı herhalde.
Zaman alır.
Kudurmaktan beter olan mı?
sevmekten daha zor olduğu söylenir.
Sevmekten daha zor geliyor.
Alışamasaydık çok daha zor olurdu kesinlikle. Alışmak zorundayız, her türlü şeye. Bu da bir adapte olma yöntemi sonuçta.
Bazı şeylere alışmak acı verici oluyor elbette. Mesela pandeminin başlarında nasıl da televizyona kilitlenirdik, saatlerce haberleri izlerdik. Zaman ilerledikçe sadece günlük ölü sayılarına dikkat etmeye başladık -gerçekliğine bin şahit isteyen ölü sayıları tabii-. Eğer alışamasaydık hayat geçmezdi ki. Sürekli ölüler için yas tutuyorsun, hasta olmaktan korkuyorsun dışarı çıkamıyorsun insanlara yaklaşamıyorsun. Böyle bir hayat olmaz.
kendi verdiğin bir karardan ötürü uyum sağlaman gerekiyorsa anlaşılabilen olay.
ancak kendi dışında gelişen ve söz hakkının olmadığı durumlar yüzünden maruz kalıyorsan sadece öfke ve depresyon getirir.
iy midir kötü müdür bilmiyorum ama insanın hayatını sürdürmesi için elzem olan davranış. Aksi takdirde nasıl hayat nasıl devam ettirilebilirki. Bir şekilde alışıyorsun, normal gelmeye başlıyor herşey…
artık hiç bir şeye şaşırmamaktır.