bugün

bir siir, bir sarki, bir mektup, bir hayvanat bahcesi, bir ada.
bir de bunun önüne satıcılar,reklamcılar bir erkeğe,bir kadına filan koyarlar ya öyle daha güzel olur.
ihtiyacım olan birşey.
doğum gününüzde, doğum gününüzü hatırladığına dair mutlaka bir ışık beklediğiniz kişi sizi arar fakat hiçbir şey söylemez. yüzyüze de görüşürsünüz gene tık yok. ertesi gün başka bir şehire yolculuğa çıkacaksınızdır, arkadaşlarınızla vedalaşır ve otobüse binersiniz. herhangi bir şehirden geçerken bir çiçek arabası otobüsün önünü keser, sizin adınızı ve koltuk numaranızı söyleyerek içeri girer. bir kucak dolusu çiçeği yolcuların şaşkın bakışları arasında elinize tutuşturuverir. beklenen ışık gelmiştir. hayatınızın her deminde anlatabileceğiniz bir de anıya sahipsinizdir.
kadıköyde snatçılar sokağında yaşlı bir teyzenin, palet üzeine resim baskısı yapıp saat haline dönüştürdüğü şey, ney bilmiyorum saat işte.
sensiz zaman geçmiyor güzelim gibisinden. *
sevildiğini belli eden kelimeler.
mızıkadır.
tohum ya da fidan.

hangi gün olursa olsun , almak istediğiniz kişiyle özel olduğunu düşündüğünüz bir yere gidip onu ekebilir , dikebilirsiniz.

böylece siz yaşadığınız sürece -hattan sizden çoook daha uzun- aranızdaki her neyse onu yaşatacak bir şey bırakırsınız arkanızda.

doğa için de en hayırlısı bu zaten.
kesinlikle maddi değeri olmayan, manevi önem taşıyan hediyelerdir. misal, 60 gb ipod. 650 lira, sudan ucuz lan. maddi olarak çok değersiz(!) görünse de, manevi bir anlamı olduğu için güzel bir armağan olabilir.
kendi ellerinle hazırladığın bir hediyedir en makbul olan.

(bkz: anket doldurmanın verdiği dayanılmaz huzur)
kime göre neye göre diye hiddetlenmeme sebep olmuş olgu, kavram. aynı standartlara sahip insanlar değiliz be sözlük. bana papatya güzel gelir, sana belki porsche.
hediyenin kötüsü olmaz en güzel hediye en çabuk nakte çevrilen hediyedir.kim nasl düşünürse düşünsün insan istemeden amddiyata verdiği önemi bir şekilde gösterir ve göstermeli. günümüzde 1 sakız alınırsa kız arkadasının dırdırına katlanırsın ama uç nokta olarak araba alırsan o gecenin sonunun nerde nasıl zaferle biteceği bilinir. hediye maddiyata yöneliktir nasl düşünülürse düşünsün. madde olmasa hediye olamaz.
mevsime göre değişir
şu sıralar sızdırmayan su tabancası çok güzel olurdu.*
(bkz: anket defteri)
a öyle demeyin ben ilkokuldayken çok modaydı...
-u ilker yeşim'e anket defteri almıış, ne sorular var acaba...
-kesin aşık olum ilker yeşime.
rod: ama bana da hatıra defteri almıştııı...ühüüü... beni aldatıyo mu salak, aptal, gerizekalı, aptal.
-onu söyledin.
rod: başka bilmiyorum, farkındaysan 3.sınıftayız.
-peki.
illa parayla birşey almaya gerek yok, iki satır şiir yazın, anlayana yeter.
sevdiceğimin dedesinin vefatından iki hafta sonra dedesinin tesbihini bana vermesi aldığım en güzel hediyeydi...
henüz alınmamış olan hediyedir.
(bkz: nakit)
bugün Moda'da bir şarküteride gördüm kendilerini : 5 Kg'lık devasa kutuda Nutella derim başka da bir şey demem.
sevgilinin cüzdanından yıllardır çıkarmadığı uğur parasını hediye etmesi. maddi değeri hiç olmasa da manevi değeri çok yüksektir.
er kişinin,yârine en sevdiği boxerını hediye etmesi.
bir adet uludağ sözlük üyeliği. *
bir karton uzun parliament.
Bence bana böyle bol paralı steam hediye kuponu verebilirsiniz.
tek bir obje olamayacak hediyedir.

kimisi ferrariye burun kıvırır, kimisi için bir demet çiçek en güzel hediyedir.