bugün

Hikaye dalında üst, belkide en üst sıralarda bir eser...
Yazarı çehovmuş.
"... Benim hastalığım, yirmi yıl içinde bütün kasabada tek bir akıllı adam bulabilmemdir. Ama o da bir deli!"
Altıncı koğuş kitabından bir alıntıda böyle der; Anton Çehov.

Bir soru sorar ayrıca okurlara, Akıl hastası olanlar aslında kim? Hastane'de kilit altında tutulanlar mı, yoksa hastane dışında serbest olarak dolaşan tutsaklar mı?

sorunun cevabını biz okurlara bırakan bu çehov eserinden herkesin çıkarabileceği bolca dersler mevcut. tavsiye ederim.
Henüz okumaya başladığım Çehov eseridir. Başlarda geçen " Ev sahibesine bir daha gelmeyeceğini, çünkü insanların akıllarını yitirmesine engel olmanın uygun olmayacağını söyleyerek gitti" cümlesi beni şaşırtmıştır. Çehov hakkında okuma isteği yaratmıştır.
--spoiler--

inanmayın onlara sayın dostum! inanmayın! Benim hastalığım yirmi yıl içinde bütün kasabada tek bir akıllı adam bulabilmemdir. Ama o da bir deli! Ortada hiçbir hastalık yok. yalnızca çıkışı olmayan bir kısırdöngünün içine düştüm. Hiçbir şey umrumda değil. Her şeye hazırım.

--spoiler--

Acıyı hiç deneyimleyememiş,hayatı hep fildişi kulesinden seyredenlerin nasıl tepetaklak olduklarını gösteren muhteşem bir anlatı.
Okuyun,okutun.
Okunması gereken ders niteliğinde bir kitap.
güncel Önemli Başlıklar