bugün

mecazi olarak iyi verim alınan bir şeyi göz göre göre kaybetmek anlamına gelen söz.

eğer ki gerçekten bir altın yumurtlayan tavuğunuz varsa ve kesiyorsanız malsınızdır. hele ki altın fiyatları bu kadar yükselmişken.

(bkz: altın yumurtlayan tavuk)
akabinde tavşanın suyunun suyu mantalitesiyle az da olsa telafi edilebilecek hata.
yıllık geliri milyonlarca dolar olan kitleri öldüm fiyatına yabancı sermayeye peşkeş çekmektir.
tekel'in sadece deposundaki malların fiyatına satılması,
seydişehir aliminyum'un satış sürecinde depolanan madenden daha ucuza gitmesi.
Malum partinin Türkiye de yaptığı uygulama.
(bkz: vergi)
Zaten yılda bilmem kaç milyon dolar vergi topluyorsun milleten buna rağmen hızla artan vergiler altın yumurtlayan tavuğu kesmekten başka bir şey değildir. Kuzey kore den pek bir farkımız kalmadı

Arabayı sattım, Almanya dan 20.000€ a Nissan skyline r34 alıp onu kendi garajımda elden geçirip kullanmak istiyorum. Almanya da 20.000 avro olan skyline Türkiye de 82 bin Türk lirasına alınıyor. kur yüzünden ayrıca küfür ediyorum zaten. Vurun alım gücüne, vurun asgari ücrete görün ne haldeyiz.

Tamam diyoruz alalım bu sefer de ülkeye ithal araç sokmanın şartları var motor hacmine göre vergisi var, şusu var busu var, harcı var ruhsatı var para para para.

Neyse diyorum tamam, Bulgaristan dan, Gürcistandan hurda alıp ülkede hurda olarak sokup burada tamir edelim diyoruz, ama o da ne? Türkiye ye hurda araç sokmakta yasak! Gümrükte adamın olacakta vs vs.

Moral bozmak yok, tüm parçaları söküp şasiyi de enlemesine ortadan ikiye kestirip ülkeye "demir yığını" olarak sokmak istiyoruz bu sefer de kilo başına bilmem kaç avro ödeyeceksiniz diyorlar, diyoruz ne vergisi bu? Diyorlar vergi işte.

Ulan ben arabayı ortadan ikiye bölüp hurda halde ülkeye sokmak istiyorum, siz ondan da vergi istiyorsunuz sonra da ülke neden gelişmiyor?!

Müstehak bize.

Almanya da ki aracın adresini de koyayım buraya da 40 yıllık şahine 20.000 lira isteyenler görsün belki kalpten falan giderler de ülke biraz olsun düzelir.

https://m.mobile.de/auto-...f=topOfPage&top=1%3A2
açgözlülük yüzünden yapılan bir eylem.
Aç kalındığında başvurulacak yegane yoldur. Kesinlikle.
kebabi da iyi olur haaa