bugün

(bkz: alışkanlık)
şimdi tesettürü ve türbanı bir yere kadar anlıyorum, normalde bulurum çoğunu. ama kara çarşaf ilginç yani. ama onlar da özgür kapansınlar. 60 yaşına gelince, öyle kansız insanlar var ki 80 yaşındaki kadının namusuna göz diken. kapalıya diker kansız gözünü açığada. üstelik kıyafet korumaz insanı sapıklardan. allah korusun.

edit: seri eksici şeriatçı ibne valla varlığını her noktada gösteriyorsun. kafası örümcekli. sapık insan, türbanlı, türbansız ayırt eder mi adı üstünde sapık. çok takdir ettim kara çarşafa olan sempatini. çok aydınlık bakıyorsun geleceğe kara çarşafın arasından.
otuz yaşındaki kadının kara çarşaflı olmasından tek farkı daha uzun yıllardır kara çarşaf kullanıyor olmasıdır. otuz yaşındaki de altmış yaşındaki de temelde saçını, eğer biraz kurcalanırsa kolunu belini zartını zurtunu kapatıyordur. ha şöyle bir fark daha var; otuz yaşındaki kara değil kahverengi çarşafla dolaşıyordur. sanırım altmışa gelene kadar çarşaf baya bir kirleniyor...
kişisel tercihidir, yasak olana saygı gösterdiği sürece aynı oranda saygı duyulması gereken kişidir..
özellikle fatih çarşamba semtinde gayet normal olan bir durumdur. insan 7 sinde neyse 70 inde odur sözüne muhalefet etmemek için 60 ında da yaşamına, kendisine öğretildiği yolda , sorgulamadan devam etmeyi seçmiştir.
ölümüne yakın bu dünyadakileri iplemek yerine ahirete yatırım yapan kadının durumudur.
yanlış bir genellemedir. 60 yaşında makyaj yapan bir kadın gördüğümüzde 60 yaşında makyaj yapan kadınlar diye başlık açma ne kadar saçmaysa bu başlıkta o kadar saçmadır. kara çarşaf kılık kıyafet devrimine uymadığından, 60 yaşında da olsa 20 yaşında da olsa bir kadının yadırganması için yeterli bir sebeptir.
kimse bana dönüp bakmasın, taciz etmesin düşüncesi olmadan çarşaf giyen, normal örtünsem ne olur diye sorgulamayı dahi aklına getirmeyecek kadar samimi bir şekilde inancını yaşayan kadındır. inançla ilgili hele de 60 yaşındaki bir kadının sorgusuz inancı gibi birçoğunun anlamayacağı vicdani bir durum için yorum yapmak ne derece doğru ve gereklidir. sorgulayalım, tartışalım tamam ama 60 yaşındaki kendince inancını yaşamaya çalışan teyzelerimizi rahat bırakalım hiç değilse.
60 yaşına gelmiş, yaşadığı 60 yıl boyunca benimsediği inancını gençliğinde nasıl yansıtmış ise 60 yaşına geldiğinde de bunu korumuş ve yansıtmaya devam etmiş insandır. mesele bu eylemin inanç ile bağlı olduğunu anlayamayan zihniyete anlatmaktır ki anlamadığı içinde böyle başlıklar açmaktadır.
inandığı gibi yaşamış ve öyle ölecek insanların içinde bulunduğu eylemdir.bu durumlarından dolayı kimsenin eleştirilme hakkı bulunmadığı durumdur* kötüleyecek olan yazarlar önce bütün tanıdıklarını gözden geçirir; 'acaba benim var mı böyle tanıdığım kara çarşaflı teyzem,halam vs.' * yok olduğuna kanaat getirince gönül rahatlığıyla basar *
bu entrylerde yazılanları okusa bile kara çarşafı çıkarmayacak insanımızın içinde bulunduğu durumdur.*
yaptığının yanlış olduğu kadına söylenmeye kalktığında iki posta sopa yemeyle sonuçlanacak tespit.