Advertisement

 1. 1.
  önceden gelen düzenleme: biraya yapılan bütün göndermeler alkole değil cansızlaşan bünyeleredir, yani isteyen içsin ama sadece içki zirvesi olmasın gelmek isteyen diğerleri de ortamın cidden manevi zenginliğini görüp gelsinler.*biracı arkadaştan kasıt zirvede sap gibi oturup hiçbir etkinlik göstermeyen , kendini kendiliğinden bilerek ya da bilmeyerek yaşlandıran hareketsizleştiren arkadaştır; yoksa içen de içmeyen de candır. içen de içmeyen de ölecek ; ama hayatın değerini bilmek lazım.neyse şimdi öneriler için söz yazarımızda:

  öneri 1- piknik zirvesi : açık hava, kuşlar, böcükler, boğaziçinde koşan yeşilçamlı aşıklar kibin koşuşturmacalar, toplu bir oyun (hem o top ,hem de topluca), kuşbaşı, sucuk, sosis, tavuk, kola, sessiz sinema(ben yaşlıyım uğraşamam öle oturur kokonalar gibi içerim diyene saygılar sonsuz)

  öneri 2-sinema zirvesi ve yürüyüş :güzel bir film, kafa dengi arkadaşlarla film sonrası sohbetleri, biz de bir kısa metraj yapak abi geyikleri, uzunca bir yürüyüş seansı(yok bu da beni açmadı ben gene içecem, tek eğlencem bu olm yaşım da zaten 20 küsür oldu ben yaşlandım diyene gene selamla saygılar)

  öneri 3-uludağsözlük stüdyoda zirvesi : müzik aletleri, kaynayan kan, zıvanadan çıkmaya hazır kudurmuş eller ve parmaklar gitar , bateri, orglarda, hoş sedalar arka planda sen arka planı yaşıyor, adrenalin, grup kuralım , sözlüğümüzün grubu olsun ulan geyikleri..(yok ulan bu hiç açmadı, benim dinlediğim tek şey arabesk, elimde de biram, ne o öyle kafa sallamalar felan, deli misn olm diyenlere de gene selam ederim, amcalarım)

  öneri 4-uludağspor zirvesi : herhangi bir spor dalında anlaşıldığı takdirde o spor dalında eğlencelik spor, sonra soğuk bir şeyler içilir, müsabakanın yorumları yapılır, ulan ne cırlazdınız be hep bölesiniz olm ve sözlük takımını kurak geyikleri..(yok bunu hiç tutmadım, zaten hem sigara hem bira içerim hem göbekliyim, hem de nefes alamam, yaşım da 21 oldu zaten yaşlandım koşamam, her yerim ağrıyor benim diyen amcalar ve teyzelerin ellerinden öperim)

  öneri 5-uludağ yardım zirvesi: yaşlılar yurduna gidilir , yanlız hisseden bizden daha yaşlı veya genç ruhlu amcalarımız, teyzelerimiz ziyaret edilir, sohbet edilir, gerek olursa arkadaş olunur ve bir şeye ihtiyaçları olduğunda çağırmaları söylenir, tabi bunların hepsi onları mutlu eder, geleceği kimlere emanet ettiklerini görürler...(yok benim zamanım yok, aslında istiyorum içimde var ama zirvede sadece oturup içmek daha kolay geliyor, çözüm de oluyor zaten çok geç olmadan içimdeki isteği, yani onların yanına gitme isteğini gerçekleştiriyorum hayallerimde diyen arkadaşlara bir söz yarın çok geç olabilir, yarın gidecek birileri olmayabilir)

  öneri 6- uludağ zirvesi

  adrenalin, serin hava, sıcacık ter, pıt diye açılan kutu kola kapağı ve güneş batışına bakış. içkiciler siz gene gelmezsiniz.

  öneri 7-kısa ama ulu metraj zirvesi

  güzel bir kısa metraj film çekme projesini yönlendirecek, hatta film çekilecek zirve. rol yapamama, replikleri unutma, kahkahalar, ağlamalar, miksaj için tv kanallarına gidişler, filmi festivale sokmaya çalışmalar. ah ulan biracılar bunlar sizi de bozar gidin oturun barda kuluçkadaki tavuk gibi.

  öneri 8-meditasyon zirvesi

  sözlük yazarlarından yogi bir arkadaş bulunur*, sonra yemyeşil bir alana toplanılır, mp3 çalardan,kitaro, enigma,era,enya açılır sonra kaslar açılır, rahatlanır, huzur dolu nefesler alınır, sevgi kelebeği olunur, dünyaya farklı bakılır. biracı arkadaşlar zaten içerken meditasyon yapıyorlar, ellerinden öperim.

  öneri 9-yerel yemeklere göre ziyafet zirvesi

  adana için kebap, mersin için tantuni, bursa için döner...diye farklı türevlerini yaratabiliriz. lezzetli zirve olur vesselam. ha yok ben birasever bir insanım başka bir şey yemem zaten o yeterince göbiş yaptı derseniz, okey. gerçi bundan sonra içebilirsiniz amaç yemek içmek.

  (bkz: afiyet olsun)

  öneri 10-hayvanat bahçesi zirvesi

  neredeyse her şehirde bir tane bulunduğundan eğlenceli ve sıradışı(eğer evde leopar beslemiyorsanız), geçecek olan zirve. binbir tür papağan, kobra, boa, anaconda yılanları, kaplan, aslan, ayı, tilki, pelikan, tavuzkuşu, hindi, fil, su aygırı, lama, geyik, kaz, ördek, zürafa, kurt, balıklar, güvercinler, iguanalar, maymunlar ve daha neler neler..tabi şimdi biracı arkadaşlar bunu da sevmezler, aslında gelsinler leoparla paylaşsınlar biralarını, aslanla 2 kadeh tokuşturup dertleşsinler.

  (bkz: ve şimdi tarkan dan eksi butonuyla öhlerim seni)
  (bkz: vurun ulan vurun vurun ben kolay ölmem)
  3 -1 ... yenibena
 2. 2.
  balık tutmaktan zevk alan yazarlar için ''haydi rastgele zirvesi''. Yok mu balıkçı yazar?
  ... zirvanindaniskasi
 3. 3.
  kendin pişir kendin ye zirvesi.
  ... mincirma
 4. 4.
  internet kafe de buluşma zirvesi.*
  ... soytari