1. ?.
  bundan sonra yazar olmak isteyenler önce çaylak modunda yazabilir.örneğin gönderdikleri 50 entry'i moderatörler beğenirse yazar olabilir veya kararlaştırılmış belli aralıklarla yazar alımı başlatılabilir örneğin 3 ayda 10 yazar gibi..böylelikle hem kalite korunmuş olur hemde girmek zor olduğu için eski yazarlar üyeliklerini kaybetmemek için daha dikkatli davranır.
  2 ... elendil
 2. ?.
  yazar önce ak$amdan ıslatılır,gündüz güne$te kurutulup,ak$am ipe dizilir,ertesi gün ya$ıyorsa sözlüğe alınır .ayrıca serbest çağrışım için (bkz: nefes alsın yeter)
  2 -1 ... eru
 3. ?.
  eksi sözlük yazarı olmasın.
  1 ... coincidental magic
 4. ?.
  yazar adayı görüşme odasına çağırılır.moderatör tarafından tokatlanmak suretiyle morali bozulur.ardından özür dileyen moderatör tekrar iki üç tokat atarki iyice demoralize olsun.sonra interneti önceden bağlanmış bir bilgisayar karşısına geçirilip entry girmesi istenir.o moralle bile entry girebilen bir yazar gerektiğinde bu memleketi bile kurtarır demektir.hayırlı olsundur.
  2 -1 ... erdem andac
 5. ?.
  bence belli dönemlerde yazar almak için üyelik kabulu acmak biraz bizi aşar herseyden önce user sayımızla on-line yazar sayımız arasındaki farkın biraz kapanması lazım.her ipini koparan yazar olamaz zaten moderator kardeslerimiz bunun için burdalar seviyeyi korumak için.elendil'in sundugu teklif gayet acıktır ve mantıklıdır.iyi bir seviye ve kültür testi ile kaliteli nice yazar kardeşimizin aramıza katılması mümkündür.
  1 ... karpuzkabugu
 6. 1.
  yazarlara haftalık faydalı başlık kotası konulmalıdır .. mesela haftalık en az 5-10 arası bir değer olmalıdır.

  birde moderatorlere haber vermeden 2 hafta online olmayan yazar atılmalı veya üyeliği askıya alınmalı..

  yani ödül ve ceza sistemi getirilirse daha güzel olacaktır..

  ödül olarak ayın yazarı
  ceza olarak ta üyeliğin askıya alınması gibi bir teknik uygulanabilir.
  ... blackbattle
 7. 2.
  bağış adı altında kayıt parası alınabilir.sonra, zall "kayıt parası alınmayacaktır" diye acıklama yapar.

  ama kayıt parası * yatırmayan üyeliğe kabul edilmez.
  1 ... pilotmont
 8. 3.
  yazar adayının çaylaklık döneminde girdiği entrylerden eski sevgili maduru olup olmadığının analizi yapmak ve akabinde, gelecekte başlık açma sıkıntısı çekebilecek olan yazarı, ona göre kabul edip etmeme teknikleridir.

  konuyla bağlantılı olarak;

  (bkz: başlık üreteci olarak eski sevgili) *
  2 ... dancing in the moonlight
 9. 4.
  (bkz: güzel yetenek sınavı)
  1 ... bresson
 10. 5.
  2 haftadan fazla entry yazmayan üyelerin üyeliklerinin iptal edilmesi ve online offline sayısının birazda olsa yaklaşması gerekmektedir. sadece okumak için üye olan üyeler zaten üye olmadanda okuyabilirler. her önüne gelen üye olmamalıdır. üye alımındaki entry sayısı artırılmalıdır. entry yazmayan fakat online olan üyelerde silinmelidir.
  ... kurbaa kermitin parmaklari