bugün

turk milleti enteresan bir millet vesselam. efendim bu alternatif tip dedikleri olay [ (bkz: alternatif tip)] doganin insanogluna bahsettigi, corek otu, isirgan, kuzuluk yapragi, ebe gumeci, sogut koku, fare boku vb. bitkilerin ve hayvanlarin dogalligini bozmadan vucuda zerk edilerek hastaliklari iyilestirme sanatidir. yani bildiginiz kocakari ilaclari. ama sonunda tip sozcugu oldugundan millet iyi bir sey zannediyor.

fakat turk milleti bu baslikta gecen mahalle doktorlarinin sayesinde bu isin bokunu cikarmislardir. hemen hemen her mahallede bu doktorlardan bir kac tane vardir ve oyle bir tedavi onerirler ki soylerkenki uslubu yuzunden kimse itiraz dahi edemez. ustelik onerilen ilacin daha once denenmis uygulamalarindan carpici orneklerle mevzuyu iyice kabul edilebilir hale getirirler.

yasadigimiz apartmanda yasli ve tek basina yasayan bir teyzemiz var. gecen gun rahatsizlanmis, kalbim sikisiyor, nefes alamiyorum, pazara gittim yolda hemen bir halsizlik coktu sikayetleriyle solugu bizim evde almis. gerci bizde doktor yok. en okumuslari benim. benim tahsilde ilkokul ucun ikinci doneminin basina kadar. neyse ki yoneticinin hanimi tesaduf olarak imdada yetisti. bizim hanim asistan rolunde basladilar sofrayi donatmaya.

kizartmalar, zeytinyaglilar, pilavlar, tatlilar, kofteler dizildi birer birer. yoneticimizin hanimi teshisi koydu ve dedi ki "zaafiyet geciriyorsun. simdi bunlari ye, ustune de bir salgam suyu ici hicbir seyin kalmaz". kadina zorla hepsinden birer tabak yedirdiler. salgam suyunu icirdiler hemen pesine. turk kahvelerini de icip fincani tabaga ters cevirip biraktilar. tabii teyzemizin sesi solugu cikmiyor ama rengi ustune geldi. kahve falindan sonra doktor hanim musade isteyip, asistanina gerekli talimatlari verip cikti. az sonra teyzede mide bulantisi ile beraber, kalp sikismasi felan derken hastaneye zor yetistirdik.

tedavi eden doktor baska bir teshis koydu: teyzede kalp yetmezligi ve damar tikanikligi varmis meger. yani zaafiyet felan gecirmiyormus. midesini de yikayip yogun bakima aldilar. stent takmaktan bahsettiler, anjiyo olacak gibi bir seyler soylediler ama ben anlamadim. ama yoneticinin hanimina durumu anlattigimizda siddetle itiraz etti ve salgam suyunda israrci oldu. "taburcu olduktan sonra ben ona bir ilac hazirlayayim bak bir seyi kaliyor mu" diyerekten otoritesini ortaya koydu. insallah teyzemiz iyilesirde bunlara ihtiyac kalmaz. bekliyoruz.
güncel Önemli Başlıklar