1. 1.
  doğal yollarla yapılan tedavi şekli.
  ... orjinal gullanici
 2. 2.
  (bkz: koca karı)

  (bkz: büyü)
  1 ... fuckingwashing
 3. 3.
  (bkz: kekikli acı cehre)
  ... liberalisticcommunist
 4. 4.
  normal tıpa giremeyenlere verilen eğitim. *
  1 ... crazymafya
 5. 5.
  hastasıyız alternatif tıbbın. özellikle ufak çaplı hastalıklarda gerçekten iyi bir yardımcı tedavidir, ama muhakkak doktora gidilmelidir.
  ... burakchampions
 6. 6.
  alternatif rock ı andıran isim.
  1 -2 ... no1lives4ever
 7. 7.
  malesef ülkemizde sadece bitkilerle yapılanı kapsayan bilim dalı. evet bilim dalı. çünkü oldukça derin bir geçmişi var. yani sonradan türetilen bir kavram değil.

  mesela hipnoterapi de aslında bir alternatif tıp uygulamasıdır.
  ... klauskatalyst
 8. 8.
  http://www.karikaturu.com...simler/alternatif-tip.jpg

  http://karikaturcubaba.co...012/08/alternatif-tip.jpg

  bu iki karikatürü akıllara getiren tıptır. şu karikatüristler yok mu.
  ... dur hele
 9. 9.
  birbirinden farklı bir çok terapiyi içine alan bir terimdir.Birçok kronik hastalığın tedavisinde yöntem bulunamamıştır. Bu yüzden genellikle kronik hastalığa sahip olan insanlar modern tıbbın haricinde farklı tedavi yolları aramaya başlamıştır. Çağdaş tıp biliminin hastalık sebepleri ve tedavisi konusunda somut verileri olmadığı, hasta için henüz mevcut objektif ve kanıtlanmış bir tedavi yöntemi olmadığında hasta isteğiyle başlanılabilen veya çağdaş tıp tedavilerini destekleyici olarak hastanın rahatlaması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, psikolojisinin düzelmesi amacıyla uygulanabilen tedavi yöntemidir.
  Alternatif eskinin yerine kullanılan anlamına da gelir, dolayısıyla bugünkü tıp eskinin yerine alternatiftir. Ayrıca bugünün tıbbı bütün eski tıbbı da bilir ve geçerliliğini sürdüren metodları hala uygular insanlar modern tıpta bulamadığı şifayı alternatif tıpta aramaktadır. Alternatif tıp, geleneksel ve doğal bitkilerin hastanın tedavisinde kullanılmasıdır. Özellikle gelişmiş ülkelerde bitki kaynaklı ilaçların satışı ile alternatif tıp ön plana çıkmıştır. Ülkeler alternatif tıp alanında milyar dolarlık harcamalar yapmıştır.

  Kaynak: http://www.yeniansikloped...rnatif-tip/#ixzz2OPDFyV8S
  ... hasmet ibriktaroglu
 10. 10.
  nineler sayesinde başlamıştır.
  ... bendosto