bugün

daha az duş almak. kokuşuk kokuşuk gezer herkes, ne güzel.
gerçekten alternatif olacak çünkü gerizekalı ve kafasız burjuvazinin (isim vermedim) golf sahalarını her gün sulamaması olabilir. lan kim dur diyecek bu adamlara? dünyanın en salak sporu olan golf için ormanları kesip her gün tonlarca su harcamaktalar. lan tükete tükete doğa ananın da anasını... neyse.... sonra televizyonlarınızı stand-by'da bırakıyorsunuz küresel ısınma oluyo diyolar. sadece sktrin gidin diyorum sizin gibi duyarsız beyinsizlere...vatandaşın bi dandik eğlencesi tv var, göremiyor musunuz bunu? o dandik kırmızı ışık mı küresel ısınmaya sebep oluyor? neden biz bu golf sahalarını kapatalım, alternatif enerji kaynaklarına yönelelim demiyorsunuz? kafanız basmaz ama gözünüz dolardan ve boş işlerden başka bi şey görmüyor...basanlarınızın da işine gelmez...sorsak küresel ısınma, kyoto nedir, bilmezsiniz bile...
gotunuzu tuvalet kagidiyla silin. yikmaya gerek yok ibisler baska is oldummu pisligin dibine vurursunuz is killi gotunuze geldimi basimiza temizlik bekcisi kesilirsiniz. kullanmayin taharet muslugunu filan silin gitsin.
(bkz: evde deve beslemek)
(bkz: günde 3 kere dişlerini fırçalayan mal)

- daha az sevişmek,
- budist olmak
hippi olmak.
(bkz: cenabet gez 16 ton su kurtar)
(bkz: intihar etmek)

valla geri kalan ortalama 50 yılda binlerce ton su kurtulur. *
belediye tarafından desteklenecek tasarruf yollarıdır.

işerken elini yıkamak: sıcak su ihtiyacını da aynı anda gördüğün için hem elektrik/gaz hem de su tasarrufu bir arada olacaktır. (bkz: duble tasarruf)

haftada bir sifon çekmek: böylelikle yılda 10 ton su tasarrufu yapmış olacaksınız. (bkz: kokudan içine girilmeyen evler)

ağız çalkalanırken su tasarrufu: tüm aile bireylerince çalkalanan su ağızdan ağıza dolaştırılır, böylelikle bir yudumluk suyla tüm aile ağzını çalkalamış olur. (bkz: yılda 25 ton su tasarrufu)
nasıl ceza sahası içine orta kesildiği vakit, rakip oyuncu "bıraaaak" diye karşı takım oyuncusuna bağırıyor, karşı takım oyuncusu da kendi istemi dışında topa çıkmıyorsa, aynı şekilde de evde biri su içerken "içmeee" diye ya da diyelim misafir sıçtı, tam tuvaletten kalkarken baldırlarına yapışan klozet kapağının düşme sesini duyuldu, sifonu çekeceği anlaşıldı "çekmeeee" diye bağırabilinir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.